Wyprawka do żłobka

Wielu rodziców zastanawia się, jak przygotować dziecko do żłobka. Dlatego też z myślą o nich przygotowaliśmy poniższy poradnik, który przybliży najważniejsze elementy i akcesoria, które będą praktyczne podczas pobytu malucha w placówce.

Kapcie do żłobka

Jakie powinny być idealne kapcie do żłobka? Przede wszystkim łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu! Twoją uwagę powinny przykuć zwłaszcza modele zapinane na rzepy czy zatrzaski, które zwiększają samodzielność malucha. Ważną kwestią jest również idealnie dopasowanie rozmiaru kapci. Zdecydowanie nie warto celowo kupować zbyt dużej pary, mając z tyłu głowy fakt, że dziecięca stopa szybko rośnie. Maluchowi będzie najzwyczajniej w świecie niewygodnie w zbyt dużym obuwiu. Podczas zabaw na dywanie przydać się mogą również antypoślizgowe skarpetki. Optymalnie wybierać je z oddychających i przewiewnych materiałów.

Plecak do żłobka

Dzięki plecakowi maluch zgromadzi w jednym miejscu wszystkie swoje skarby. Będzie to jego własność, za którą będzie odpowiedzialny i którą będzie dumnie ze sobą nosić. W plecaku do żłobka można pomieścić bidon na wodę czy sok, ubranka na zmianę czy ulubioną zabawkę, z którą zdecydowanie raźniej przetrwać pierwsze dni w nowej placówce. Plecak sprawdza się znakomicie podczas wycieczek organizowanych przez żłobek – będzie skrywał zebrane podczas jesiennego spaceru kasztany czy żołędzie, ale również wykonane podczas zajęć rysunki czy laurki. Przydatne akcesoria dla dziecka rozpoczynającego swoją przygodę ze żłobkiem znajdziesz w sklepie internetowym https://www.51015kids.eu/dziecko/akcesoria-dzieciece/do-przedszkola-lub-do-szkoly.

Co potrzebne do żłobka?

Na liście wyprawkowej do żłobka powinna znaleźć się pościel. Idealnie, gdy wybór koloru i wzoru pozostawi się maluchowi. Dziecko doskonale wie, który bohater bajki jest jego ulubionym i zapewne z takim właśnie motywem zażyczy sobie komplet pościeli. Zestaw powinien być uszyty z naturalnych materiałów, w pełni bezpieczny, antyalergiczny i miły dla delikatnej dziecięcej skóry. Pozostając w kwestii leżakowania, nie można zapomnieć o wygodnej piżamce. Dzięki niej popołudniowa drzemka będzie bardziej komfortowa.

Ulubiona zabawka – otucha dla malucha

Jeśli chodzi o wyprawkę do żłobka, przydatnym elementem dodającym poczucia bezpieczeństwa jest ulubiona zabawka Twojej pociechy. Sprawdź, jakie zasady panują w placówce pod kątem przynoszenia z domu maskotek czy samochodzików. Jeśli opiekunowie nie mają żadnych przeciwwskazań, zapakuj dziecku do plecaka jego ulubioną przytulankę – będzie mu raźnie

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here