Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego

Wiele przeprowadzonych dotychczas badań, potwierdza, że najlepszym momentem, aby rozpocząć naukę języków obcych, są pierwsze lata życia. Wówczas nasze pociechy posiadają niezwykły dar do ich przyswajania, oczywiście, jeżeli uda nam się zmobilizować je do nauki. Aby przyswajanie wiedzy okazało się skuteczne, dziecko powinno kojarzyć naukę (zajęcia języka angielskiego) z przyjemnością, a nie nudnym i monotonnym powtarzaniem słownictwa lub reguł gramatycznych. Dlatego też warto korzystać z odpowiednich metod, sprawiających dzieciom radość.

Nauka angielskiego dla dzieci

Rodzicom, którym zależy, aby ich pociechy zdobyły umiejętności sprawnego porozumiewania i posługiwania się językiem angielskim, powinny mądrze wykorzystać ich potencjał i możliwości, ponieważ od najmłodszych lat najszybciej uczymy się języków. Dlatego też niezależnie od formy zajęć tj. stacjonarnej lub zdalnej (online), aby nauka angielskiego dla dzieci przyniosła oczekiwane rezultaty, warto pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, tj. np.:

  1. Dopasowaniu materiałów do wieku i zainteresowań dziecka – warto, aby w pierwszej kolejności nasze pociechy poznawały słownictwo, do którego będzie łatwo im się odnieść, czy takiego związanego z najbliższym otoczeniem np. dotyczących rodziny, domu, człowieka, szkoły, zwierząt, roślin lub podwórka.
  2. Zmiany nauki w przyjemność – dzieci o wiele łatwiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę, gdy zajęcia są dla nich frajdą i sprawiają radość. Tradycyjne formy nauczania zazwyczaj kojarzą się im ze szkolnymi ławkami i stosem podręczników. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się urozmaicanie czasu nauki zabawami językowymi bądź tematyką, odpowiadającą ich zainteresowaniom.
  3. Motywowaniu i pochwałach dla dziecka, co jest kluczem do sukcesu – prawienie dziecku komplementów, mówienie, że jest się z niego dumnym, zachęca naszą pociechę do dalszej nauki, ponieważ w ten sposób czuje, że go wspieramy. Co jakiś czas możemy zdecydować się na wręczenie nagrody np. w postaci wspólnego wyjścia na lody.
  4. Pokazania, jakie możliwości niesie za sobą znajomość języka angielskiego – pokaż, że znajomość języka angielskiego to podstawa, która otwiera ludziom drzwi na szereg nowych możliwości i doznań, że jest to sposób na lepszy start w szkole i na rynku pracy.

Kurs angielskiego dla dzieci online

Bardzo skutecznym rozwiązaniem, które w wielu przypadkach okazuje się skuteczną, a zarazem przyjemną formą na naukę języków, jest kurs angielskiego dla dzieci online. Wspomniana kwestia wynika z tego, że tego typu zajęcia prowadzone są przez doświadczonego lektora i odbywają się w komfortowej oraz przyjemnej atmosferze. Dodatkowo program nauczania jest elastycznie dopasowywany do potrzeb dziecka i skupia się na komunikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here