problemy

Już od kilku miesięcy staracie się o potomstwo, jesteście doskonale przygotowani na założenie rodziny, ona dokładnie wyliczyła moment owulacji, a ty… nagle nie dajesz rady! To bardzo częsty scenariusz u par planujących ciążę. Czym dłużej trwają niepowodzenia, tym łatwiej o różnego rodzaju problemy łóżkowe. Jednym z takich problemów są zaburzenia erekcji. Skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

Seks traktowany zadaniowo

Większość par planujących powiększenie rodziny początkowo nie wylicza co do godziny momentu, w którym najłatwiej o zapłodnienie. Z czasem jednak brak ciąży skłania je do dokładniejszego precyzowania, kiedy seks niesie ze sobą największą szansę na dziecko. Z jednej strony ułatwia to poczęcie. Z drugiej jednak może powodować frustrację i odebrać radość ze zbliżeń.

Takie zadaniowe podejście do seksu jest główną przyczyną zaburzeń erekcji. W tego typu okolicznościach trudno bowiem o rozluźnienie i komfort – stan niezbędny do odczucia podniecenia seksualnego. Wbrew pokutującemu stereotypowi, mężczyzna nie może „zawsze i wszędzie”. Aby jego mechanizm erekcji zadziałał prawidłowo, potrzebuje odpowiednich warunków i nastroju.

Zbyt często, za dużo

W każdym cyklu owulacyjnym kobieta jest płodna przez kilka dni. Wiele par dochodzi do wniosku, że największe szanse na ciążę zyska przy codziennym współżyciu. Z założenia w takich okolicznościach w drogach rodnych zawsze powinny znajdować się plemniki, które dają szanse na zapłodnienie. To kolejny błąd. Po pierwsze, w ten sposób wcale nie zwiększamy szansy na ciążę. Przeciwnie – w tak krótkich odstępach czasu jądra nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości nasienia. Po kilku dniach codziennego seksu sperma potrafi nie zawierać plemników wcale!

Po drugie, nawet mężczyźnie z najwyższym libido może się po prostu nie chcieć kochać każdego dnia. Brak podniecenia i motywacji wprost przekłada się na problemy z potencją.

Optymalnym rozwiązaniem jest współżycie co 2-3 dni. Plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety do 72 godzin. Nie ma więc obawy, że „przegapią” moment owulacji. Jądra natomiast nadążą z produkcją, a mężczyzna nie będzie czuł przesytu seksem.

Jak wyleczyć zaburzenia erekcji podczas starań

Problemy z potencją pojawiające się przy staraniach o ciążę zaliczamy do zaburzeń erekcji o podłożu psychogennym. Zwykle wystarczy porozmawiać z partnerką o potrzebie zmian w związku – tak by starania o ciążę nie zniszczyły w nim radości z intymności. Czasem jednak potrzebne jest dodatkowe wsparcie specjalisty. Pomoże seksuolog, a nawet lekarz pierwszego kontaktu. Jeśli zasugeruje konieczność zażywania leków na potencję, takich jak Kamagra czy Viagra, warto z tej możliwości skorzystać.

Pamiętajmy – radość z seksu, brak stresu i wewnętrznego napięcia oraz dobre samopoczucie ułatwiają zajście w ciążę! Nie zapominajmy więc o czerpaniu przyjemności z bliskości i korzystajmy ze wszystkich dobrodziejstw seksu z ukochaną osobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here