Winogrona a odchudzanie

Winogrona a odchudzanie – czy kiść winogron to dobry sposób na zbędne kilogramy?

Coraz trudniej jest nam poświęcić trochę czasu na zdrowe życie i znaleźć czas na trening i relaks. Nic dziwnego, że szukamy szybkich i łatwych rozwiązań, aby zrzucić dodatkowe kilogramy. Niestety te łatwe tricki nie zawsze są skuteczne, jeśli chodzi o kontrolę masy ciała.

Kto nie lubi jeść soczystych i słodkich winogron? Oprócz ich wybornego smaku winogrona oferują również sporą dawkę składników odżywczych i przeciwutleniaczy, które mogą pomóc nam zachować zdrowie. Są niskokaloryczne i praktycznie pozbawione tłuszczu; co oznacza, że ​​dodanie ich do diety może przyspieszyć tempo programu odchudzania.

Jak winogrona mogą pomóc schudnąć?

Odpowiada za to między innymi sławny składnik winogron – resweratrol – polifenol znajdujący się w skórce ciemnych winogron. Resweratrol może pomóc spalać tłuszcz i ograniczyć gromadzenie się trójglicerydów w organizmie. Badania wykazały nawet, że ten polifenol może również ograniczać apetyt. Jedzenie winogron dostarcza naszemu organizmowi błonnika, który również sprzyja odchudzaniu. Winogrona podnoszą poziom dwóch hormonów – adiponektyny i wolnego testosteronu, które pomagają spalać tłuszcz i budować mięśnie. Zmniejszają jednocześnie poziom estrogenu, tworząc sprzyjające środowisko, redukujące tkankę tłuszczową i zwiększające metabolizm. Jedzenie czerwonych winogron może również dać świetne wyniki jeśli chodzi o odchudzanie, dzięki zawartości kwasu elagowego, występującego tylko w czerwonych winogronach. Kwas elagowy pomaga spowolnić wzrost istniejących komórek tłuszczowych w naszym ciele i zapobiega tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych. Tak więc, winogrona pomagają podnieść zdolność spalania tkanki tłuszczowej na kilka sposobów.

Wszystkie wspomniane już pozytywne aspekty występują przy umiarkowanym spożyciu winogron – umiar zawsze w cenie.

Wpływ nadmiernego spożywania winogron na nasze ciało

Chociaż winogrona są niskokaloryczne i zdrowe to należy je spożywać z umiarem. Na nadmierne ilości słodkich owoców, w tym winogron, ciało ostatecznie reaguje zgromadzeniem dodatkowych kalorii, aby poradzić sobie ze stresem.100-gramowa porcja winogron może zawierać 67-71 kalorii, ale poza tym zawiera również 16 gramów cukru.

Samo jedzenie czerwonych winogron nie pomoże zapewne zrzucić wielu kilogramów, ale może sprzyjać zdrowemu stylowi życia, który wpływać będzie pozytywnie na metabolizm organizmu. Ponadto, kiść winogron, której towarzyszy stół pełen przyjaciół lub relaks, może bardzo pozytywnie wpływać na naszą motywację do pracy nad sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here