Liposukcja laserowa LipoLife 3G

Wraz z nastaniem wiosny wiele z nas z przerażeniem zaczyna coraz wyraźniej dostrzegać dodatkowe kilogramy. Dlatego też zapisujemy się na siłownię, staramy się pilnować diety i odmawiać sobie wszelkich przekąsek… jednak liczba na wadze nie zmienia się tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu – liposukcja laserowa. Dowiedz się więcej na temat LipoLife i przygotuj swoje ciało na powitanie wiosny!

Liposukcja laserowa – na czym to polega?

Liposukcja laserowa to jedna z najnowocześniejszych metod modelowania sylwetki. Łączy ona w sobie skuteczne usuwanie tłuszczu z napinaniem oraz ujędrnianiem skóry. Wszystko dzięki mocy lasera, który nie tylko skutecznie przygotowuje tkankę tłuszczową do łatwiejszego usunięcia z organizmu, lecz także podgrzewa skórę, dzięki czemu pobudza do pracy znajdujące się w niej komórki nazywane fibroblastami. Jedną z funkcji tych komórek jest produkcja kolagenu, który jest białkiem odpowiedzialnym za młody wygląd skóry. Niestety, z wiekiem jego produkcja spada, a w końcu zupełnie się zatrzymuje, jednak laser potrafi z powrotem uruchomić tę funkcję.

LipoLife 3G – dlaczego ten lifting laserowy jest wyjątkowy?

Zabieg liposukcji laserowej jest jedną z nowszych metod usuwania tkanki tłuszczowej z organizmu. Wiele z nich działa jednak na zasadzie rozpuszczania komórek tłuszczu, co z jednej strony ułatwia ich usuwanie z ciała, z drugiej jednak uniemożliwia ich późniejsze wykorzystanie, np. w lipotransferze. Zabieg ten nazywany jest potocznie przeszczepem tłuszczu, polega na wypełnieniu wybranych miejsc, np. biustu bądź twarzy, pobranych od pacjenta w procesie liposukcji.

LipoLife 3G, dostępny między innymi w Klinice Miracki, również jest zabiegiem liposukcji laserowej, jednak w jego przypadku usuwane komórki tłuszczowej nie są uszkadzane, lecz zbierane do specjalnego pojemnika w nienaruszonej formie. Ich oddzielanie od pozostałych tkanek, a także pobudzenie fibroblastów, osiągane jest za pomocą lasera diodowego o długości fali 1470 nm. Cena liposukcji laserowej LipoLife 3G zależeć będzie przede wszystkim od obszaru zabiegowego. Najczęściej wynosi on od 3500 do 9000 złotych.

Sama procedura jest niemal bezbolesna ze względu na wykorzystanie znieczulenia miejscowego. Zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego, jest to jednak możliwe na specjalne życzenie pacjenta.

Efekty liposukcji laserowej LipoLife 3G

Z pomocą LipoLife 3G najczęściej przeprowadzany jest zabieg liposukcja brzucha czy liposukcji ud, jednak możliwe jest usunięcie tłuszczu również z wielu innych części ciała, w tym ramion, pleców, bioder, boczków, łydek czy klatki piersiowej w przypadku ginekomastii tłuszczowej u mężczyzn. Pacjenci decydują się także na liposukcję podbródka, a także usunięcie tzw. „chomików” na policzkach. Najczęściej wypełnianymi miejscami są z kolei piersi, pośladki oraz twarz, którą można wymodelować i wyraźnie odmłodzić. Za pomocą pobranego podczas liposukcji laserowej tłuszczu można również wypełnić blizny zanikowe.

Efekty zabiegu widoczne są po kilku lub kilkunastu dniach, po zejściu obrzęków. Jednak na optymalny rezultat należy zaczekać ok. 2-3 miesięcy, ponieważ tyle czasu wymaga produkcja kolagenu.

Przeciwwskazania do zabiegu liposukcji laserowej LipoLife 3G

Chociaż liposukcja laserowa LipoLife 3G jest zabiegiem znacznie mniej inwazyjnym niż starsze typy tego typu procedur, istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Zrezygnować z niej powinny osoby chorujące na cukrzycę, szczególnie w zaawansowanym stadium, cierpiące na niektóre choroby autoimmunologiczne, schorzenia nerek i wątroby, a także padaczkę. Problemem mogą być również: brak równowagi gospodarki hormonalnej, zaburzenia krzepnięcia krwi, ogólny zły stan zdrowia oraz ciąża i okres laktacji.

Liposukcja laserowa LipoLife 3G to wyjątkowo skuteczny sposób na modelowanie sylwetki. Ty również pragniesz przygotować się na wiosnę? Umów się na konsultację w Klinice Miracki i spełnij marzenie o doskonałej figurze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here