Przeszczepianie włosów jako metodę leczenia łysienia

Wypadające włosy zwykle powodują, że stresujemy się tym, że coś negatywnego dzieje się z naszym stanem zdrowia. Coś w tym rzeczywiście jest. Dlatego też, gdy zaczynają lecieć dosłownie garściami, warto przyjrzeć się swojej diecie i bardziej zadbać o zdrowie. Czasami to jednak nie pomaga. W tych najbardziej dramatycznych sytuacjach, gdy pojawia się łysienie plackowate, pomocny może być przeszczep włosów Katowice.

Przeszczepianie włosów jako metodę leczenia łysienia

Łysienie może spotkać każdego, nie tylko mężczyzn, chociaż z reguły myśli się w ten sposób. Okazuje się, że sporo kobiet również cierpi na łysienie, w tym plackowate. Jak poradzić sobie z tą dramatyczną sytuacją zdrowotną? Niestety włosy same nie odrosną. Przeszczepianie włosów to jedna z metod leczenia. Można poddać się jej w miejscu, jakim jest klinika przeszczepu włosów. Jedna z nowoczesnych znajduje się w Katowicach.

Przeszczep włosów Katowice

Nowoczesna klinika przeszczepu włosów w Katowicach jest miejscem, w którym włosy przeszczepia się tak, jak robione jest to w najlepszych klinikach na całym świecie. Używa się do tego specjalnych robotów medycznych, które wspierają pracowników medycznych podczas pracy. Dzięki temu zabieg przebiega szybciej i jest mniej inwazyjny. Pacjent powraca do pełnej sprawności już po kilku dniach, a po kilku tygodniach może zauważyć pierwsze efekty przeszczepu.

Przeszczepianie włosów i pierwsze efekty

Na efekty trzeba bowiem poczekać, zatem cierpliwość jest wskazana. Tak zwane baby hair, a zatem bardzo delikatny puszek pojawi się na skórze głowy mniej więcej po czterech lub pięciu tygodniach. Jest to najlepszy dowód na to, że wszystko pomyślnie przebiegło. Ile kosztuje przeszczep włosów? Nie jest to tani zabieg, trzeba nastawić się na cenę rzędu kilku tysięcy złotych.

Przeszczep włosów dla kogo?

Kto może skorzystać z przeszczepu włosów? Trzeba wiedzieć o tym, że za wszystko płaci się z własnej kieszeni, przeszczep włosów nie jest refundowany przez NFZ. Aby uzyskać kwalifikację do zabiegu, wcześniej trzeba spotkać się z trychologiem, który zbierze wywiad medyczny i oceni, czy pacjent kwalifikuje. Niestety nie w każdej sytuacji przeszczep da pozytywne rezultaty, dlatego nie każdy może z niego skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here