Prawda o endermologii

Bardzo często słyszy się o takiej dziedzinie kosmetologii oraz medycyny estetycznej jak zabieg endermologii. Jeśli przeszukamy sobie internet, możemy zobaczyć, że jeżeli chodzi o zabieg endermologii, to o metodzie tej, występują głównie skrajne opinie. Spójrzmy na to, czy zabiegi endermologiczne, są faktycznie skuteczne, jakie dają efekty lub czy może są w rzeczywistości nieskuteczne.

Dlaczego zabiegi endermologicze mają często negatywne opinie?

Rozpocznijmy najpierw od opinii negatywnych. Bardzo wiele osób chwali się swoimi wrażeniami z przebytego zabiegu i ma taki pogląd, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, ponieważ zabiegi endermologiczne niczego nie zmieniły i jest po prostu nieskuteczna endermologia Efekty po zabiegu są słabe lub ich nie ma w ogóle.

Endermologia bywa często po prostu źle reklamowana lub opinii i informacji o niej, dostajemy z niewłaściwych a często niekompetentnych lub niewiarygodnych źródeł. Jeżeli idziemy na zabieg endermologii z takim nastawieniem, że zabiegi te spowodują, że schudniemy, to jest to podejście z gruntu złe. Endermologia sama z siebie nie spowoduje, że zmniejszy się nam zawartość tłuszczu. Jednak inne efekty może dać endermologia Efekty te to na przykład fakt, że przyspiesza ona chudnięcie oraz sprawia, że w momencie, kiedy będziemy zmniejszać ilość naszej tkanki tłuszczowej, to skóra mimo wszystko pozostanie jędrna i będziemy po prostu dobrze wyglądać.

Jakie są pozytywne efekty zabiegów endermologicznych?

Endermologia, czy inaczej zabiegi endermologiczne powodują, że nasza tkanka tłuszczowa z oraz skóra, która do niej przylega, jest pobudzana. Działa to na zasadzie zasysania i odpuszczania za pomocą podciśnienia. Efektem tego działania jest to, że tkanka ta jest bardziej natleniona, dociera do niej więcej limfy, dzięki czemu usuwanie na przykład toksyn zgromadzonych w tkance tłuszczowej, jest łatwiejsze. Dodatkowo w wyniku tych zabiegów, nasza skóra pobudzona jest do produkcji zwiększonej ilości kwasu hialuronowego oraz kolagenu, co wpływa na jej jędrność.

Warto pamiętać jak wspomniano, że jeżeli chcemy schudnąć, to endermologia nie zastąpi nam diety ani treningu, więc sama w sobie nigdy nie spowoduje, że zrzucimy zbędne kilogramy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here