Na co zwrócić uwagę wybierając kołdry dla niemowląt i kilkulatków

Kołdry dla dzieci to kategoria przedmiotów, w której odnaleźć można wiele różnorodnych akcesoriów. Poszczególne modele posiadają odmienne właściwości. Odpowiednio dobrane kołdry dziecięce zapewnią maluchom w rożnym wieku zdrowy i spokojny sen. Z pewnością będzie to miało korzystny wpływ na ich rozwój. Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednią kołdrę dla swojego dziecka?

Rozmiar dopasowany do zapotrzebowania

Rodzice kompletujący akcesoria dla niemowlaka przywiązują szczególną wagę do tego, aby stworzyć mu bezpieczne i komfortowe warunki rozwoju. Zdrowy sen jest tu szczególnie istotny. Zarówno kilkumiesięczne pociechy, jak i przedszkolaki mogą rozkopywać się w nocy. To z kolei często prowadzi do wychłodzenia organizmu. Kołdra dla dziecka o odpowiedniej wielkości umożliwi pewne i szczelne opatulenie maleństwa. Niemowlętom i dzieciom do 5. roku życia polecane są kołdry dziecięce o wymiarach 60×120 lub 100×135 cm. Wielkość może nieznacznie różnić się od podanych rozmiarów, jednak modele o przybliżonej wielkości z pewnością spełnią swoje zadanie. Pod uwagę można wziąć również rozmiar materaca, na którym śpi pociecha. Kołdra dla dziecka powinna odpowiadać mu długością i być odrobinę szersza.

Wybór odpowiedniego wypełnienia

Możliwe do odnalezienia kołdry dla dzieci mogą posiadać wypełnienie wykonane z różnych materiałów. Do popularnych rodzajów należą modele wełniane i wypełnione pierzem. Te drugie będą odpowiednim wyborem dla maluchów, które nie borykają się z alergiami. Wełniane kołderki mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem dla pociech uczulonych na roztocza. Cenione są głównie ich korzystne właściwości higroskopijne i odpowiednia termoregulacja.

Wśród chętnie wybieranych modeli pojawiają się również kołdry z wypełnieniem hipoalergicznym. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pociech, u których występują uczulenia. Antyalergiczna kołdra dziecięca do spania nie będzie wywoływała podrażnień i nieprzyjemnych objawów, zapewniając najmłodszym spokojny i bezpieczny sen. Wśród materiałów takich wypełnień pojawiają się tworzywa silikonowe, bambusowe, jedwabne i kukurydziane. Dopasowanie rozmiaru i materiału do zapotrzebowania dziecka umożliwi odnalezienie najbardziej odpowiedniej kołdry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here