Dach skośny czy płaski – na jaki się zdecydować?

0
1179

Dach pełni bardzo istotne funkcje w naszych domach. To właśnie on zabezpiecza nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na odpowiednią konstrukcję. Jaki materiał na pokrycie dachu warto wybrać? Co jest lepszym rozwiązaniem- dach skośny czy płaski? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jaki materiał na pokrycie dachu warto wybrać?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że ostateczny wybór pokrycia dachowego zależny jest od kilku czynników. Przede wszystkim znaczenie dla nas ma nośność więźby dachowej. Nie trzeba być specjalistą, aby móc wywnioskować, że poszczególne materiały pokryciowe mogą różnić się od siebie wagą czy też odpornością na wilgoć. Istotne jest zwrócenie uwagi na podstawowe parametry i właściwości. Przykładowo blacha dachowa charakteryzuje się stosunkowo niską ceną i łatwym montażem, natomiast problemem jest charakterystyczny dźwięk podczas opadów. Jeśli chodzi o dachówki ceramiczne czy też cementowe- porastają mchem, jednakże ich trwałość jest w pełni satysfakcjonująca. Więcej informacji na temat pokryć dachowych znaleźć można na stronie http://dachserwis.com/.

Co jest lepszym rozwiązaniem- dach skośny czy płaski?

Konstrukcje dachów są niekiedy dość skomplikowane, dlatego też do pracy warto zatrudnić doświadczone firmy. Dachy Lublin mogą być skośne lub płaskie- w zależności od indywidualnych preferencji. Te pierwsze cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Do wyboru mamy dachy dwuspadowe, czterospadowe, kopertowe czy też przyczółkowe. Ten pierwszy charakteryzuje się tym, że jest tani w budowie, ponieważ cała konstrukcja składa się tylko z dwóch połaci. Jeśli chodzi o dach czterospadowy- jest efektowniejszy, jednakże wymaga dużego nakładu finansowego. Dach płaski natomiast nie jest zbyt skomplikowany, dlatego też jego budowa jest tania. Niestety problemy zaczynają się w przypadku odprowadzania wody czy też śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here