Łóżko dla dwójki dzieci

Modele łóżek dla rodzeństwa to świetny sposób na to, by wygospodarować jak najwięcej miejsca do zabawy.

Twoje dzieci dzielą pokój i chcesz im zorganizować jak najbardziej funkcjonalną przestrzeń? Najtrudniej jest to zrobić wówczas, gdy pomieszczenie jest niewielkie, a dzieci są małe, mają mnóstwo zabawek i są bardzo energiczne. Sytuację może również utrudniać duża różnica wieku, a co za nią idzie, rozbieżne zainteresowania, przedmioty codziennego użytku oraz potrzeby. W pokoju przedszkolaka i nastolatka idealnie by było, by każdy z nich posiadał swoją strefę. Aby wygospodarować na nie miejsce, możesz ograniczyć powierzchnię zajmowaną przez miejsce do spania.

Wśród licznych modeli łóżek można wybierać te szersze i węższe, dostosowując je do aktualnych potrzeb. Zakłada się jednak, że dla młodszych dzieci minimalna szerokość wynosi 70-80 cm. Dwa takie łóżka po przeciwległych stronach pokoju zajmą więc około 1,5 metra. Jest jednak kilka sposobów na to, by oszczędzić miejsce na podłodze.

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa

Klasyczne rozwiązanie, bardzo rozpowszechnione już kilkadziesiąt lat temu i do dziś przez wiele rodzin uważane za genialne. Po podłodze zajmuje tyle miejsca, co jedno łóżko, a zapewnia przy tym komfortowy wypoczynek dwójce dzieci. Większość modeli można w razie potrzeby rozmontować, zyskując dwa osobne meble.

Łóżko piętrowe nie jest jednak bez wad. Przed zakupem warto dobrze przemyśleć, czy sprawdzi się w Waszym przypadku. Może się bowiem pojawić konflikt między dziećmi przy ustalaniu, kto śpi na górze. Z reguły to właśnie górne łóżko cieszy się większym zainteresowaniem, a rodzice wolą, by zajmowało je starsze dziecko. Dolne łóżko to jednak świetne miejsce na bazę. Wystarczy kilka koców, by stało się tajemniczą jaskinią, gabinetem lekarskim dla pluszaków, czy namiotem w środku lasu.

Innym minusem, z którym się trzeba liczyć, jest wysokość. Jeśli dzieci są małe lub bardzo kreatywne w wymyślaniu zabaw i takie łóżko mogłoby stanowić dla nich jakiekolwiek zagrożenie, można je zabezpieczyć dodatkową siatką rozciągniętą do sufitu. Koniecznie też trzeba przykręcić je do ściany, by na pewno się nie przewróciło.

Łóżko na antresoli

Jeśli w niewielkim pokoju chcesz stworzyć strefę dla dwójki dzieci, dobrze mogą się sprawdzić dwa łóżka na antresoli. Pod spodem starszakowi można ustawić biurko, stworzyć warunki do nauki, czytania lub grania. Młodsze dziecko ucieszy się z kącika do zabawy. Niech staną tam jego pudełka z zabawkami, wygodny puf, stoliczek do prac plastycznych, kuchnia lub warsztat. Przestrzeń pod łóżkiem można czasem zasłaniać, by dzieci mogły zyskać odrobinę intymności.

Łóżko wysuwane dla dwójki dzieci

To rodzaj łóżka, które wygląda jak jednoosobowe, lecz spod jego spodu wyciąga się drugie. To bardzo wygodny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni w pokoju dziecięcym. Nie znajduje jednak zastosowania w bardzo wąskich pokojach, szczególnie gdy trzeba jeszcze uwzględnić biurko i szafę lub komodę na ubrania.

Przy wsuwanym modelu może się również pojawić problem ze zgodnym użytkowaniem jednego łóżka w ciągu dnia, gdy drugie jest schowane oraz przechodzenie dziecka śpiącego wyżej po materacu siostry/brata.

Rozkładane łóżko do pokoju dziecięcego

Duża, podwójne powierzchnia do spania, to propozycja dla rodzeństwa z małą różnicą wieku lub po prostu takiego, któremu będzie to odpowiadać. Nie musicie kupować do tego celu kanapy czy wersalki, wybierzcie łóżko, którego szerokość można zmieniać np. od 80 do 160 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here