Leasing sposobem na nowe auto z pazurem

Leasing pozwala na jazdę ładniejszym samochodem za mniejsze pieniądze. Zamiast zaciągać trzyletni kredyt, w leasingu płacimy różnicę między wartością samochodu w momencie zakupu a jego wartością na koniec okresu leasingu. Ponieważ z czasem wartość samochodu spada, w efekcie płacimy znacznie mniej niż w przypadku finansowania tego samego samochodu.

Czy warto wziąć auto w leasing?

Leasing sposobem na nowe auto z pazurem? Możemy jeździć samochodami, które są ładniejsze i bardziej prestiżowe niż te, na które moglibyśmy sobie pozwolić, kupując za gotówkę lub na kredyt. Firmy są w stanie zaoferować niższe miesięczne raty, ponieważ spodziewają się odzyskać swoje pieniądze, gdy zwrócimy samochód i odsprzedadzą go po dwóch lub trzech latach użytkowania. Tak więc, mimo że może nie stać nas na zakup nowego Seata za 60 000 złotych, możemy go mieć dzięki umowie leasingowej.

Powiedzmy, że nowy Seat Leon kosztuje 60 000 złotych i co trzy lata traci 50 procent swojej wartości. Jeśli sfinansujemy samochód w ciągu trzech lat, miesięczna rata będzie oparta na pełnej cenie 60 000 zł. Jednak dzięki leasingowi, płacąc jedynie 30 000 zł (połowę kosztów), miesięczne raty będą znacznie niższe.

Można zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, negocjując krótszy okres leasingu. Na przykład, załóżmy, że bierzemy Seata w leasing na dwa lata, a nie na trzy, jak to miało miejsce powyżej. Po dwóch latach Seat jest nadal wart połowę swojej pierwotnej wartości, ale ponieważ wzięliśmy go w leasing na połowę tego okresu, nasze miesięczne raty są jeszcze niższe! Jak widać na powyższym przykładzie — leasing SEATa może być bardzo ciekawą ofertą.

Gwarancja na auto w czasie leasingu

W czasie trwania umowy leasingu samochód jest całkowicie objęty gwarancją. Oznacza to, że nie musimy się martwić o naprawy, gdy mamy swój samochód. Niektórzy producenci samochodów nalegają, aby samochody były serwisowane u dealerów przez cały okres leasingu, tak aby wszystkie czynności serwisowe były wykonywane przez techników posiadających certyfikat fabryczny i przy użyciu oryginalnych części. Niekoniecznie jest to złe, ponieważ w salonach pracują zazwyczaj doskonale wyszkoleni mechanicy, którzy znają każdy szczegół danego pojazdu. A jeśli tylko nie przekroczymy limitu kilometrów, nie będziemy musieli się martwić, że gwarancja wygaśnie przed końcem okresu jej obowiązywania.

Jeśli zdecydujemy się wziąć samochód w leasing od dealera, oznacza to, że dealer jest odpowiedzialny za naprawę wszelkich problemów z samochodem, gdyż jest on w jego posiadaniu. Jeśli bierzemy w leasing nowy samochód, w większości przypadków nie będzie on wymagał żadnych napraw. Jeśli jednak samochód będzie miał jakieś problemy w ciągu pierwszego roku jazdy, najprawdopodobniej jest objęty gwarancją i może zostać naprawiony bez żadnych kosztów. Dealer będzie również regularnie przeprowadzał przeglądy techniczne samochodu.

Po wygaśnięciu umowy leasingowej wystarczy zwrócić samochód do firmy leasingowej w dobrym stanie oraz zaakceptować wszelkie opłaty za dodatkowy przebieg na liczniku kilometrów i opłaty za zużycie samego pojazdu.

Wykup lub zwrot auta po okresie leasingu

Kolejną z zalet pojazdów w leasingu jest to, że po zakończeniu umowy leasingowej nie musimy się martwić, co zrobić z samochodem. Jeśli uznamy, że leasing nie jest dla nas, lub jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej i nie będzie nas stać na spłatę rat leasingowych, nie musimy się martwić o sprzedaż samochodu i uzyskanie za niego pieniędzy. Możemy po prostu oddać samochód dealerowi lub wykupić go od niego po zamortyzowanej wartości — wybór należy do nas!

Z drugiej strony, jeśli jazda leasingowanym pojazdem sprawia nam przyjemność i chcemy nadal nim jeździć, leasing daje nam dużą swobodę działania również w tym zakresie. Na przykład, większość firm leasingowych oferuje różne opcje po zakończeniu umowy leasingowej: Możemy zdecydować się na zawarcie nowej umowy leasingowej na jeden z najnowszych modeli, wykupić swój stary samochód lub rozważyć wymianę obecnego pojazdu na nowszy. Atrakcyjne warunki finansowania ma w swojej ofercie CUPRA, z którymi możemy się zapoznać na stronie: https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-kosztow.html.

Podsumowując, leasing może być korzystny, jeśli nie chcemy posiadać samochodu na własność. Jeśli jesteśmy klientem, który zazwyczaj korzysta z samochodu przez pięć lat lub krócej, leasing może być właściwym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here