Kosmetyki

Sprzątanie zawsze jest procesem, który może narazić nas na uszkodzenie dłoni. Powierzchnia skóry jest bardzo delikatna, a agresywne środki chemiczne mogą doprowadzić do jej wysuszenia, pękania czy podrażnienia. Z tego względu, niezależnie od tego, czy zamierzasz sprzątać w domu, czy też zajmujesz się tym w pracy, powinieneś zawsze chronić je w odpowiedni sposób.

Rękawiczki ochronne

Podczas sprzątania podstawowym akcesorium ochronnym powinny być odpowiednie rękawiczki. Obecnie jednymi z najczęściej wykorzystywanych są rękawice winylowe i nitrylowe, które wyparły z użycia klasyczne rękawiczki lateksowe. Ich popularność wynika przede wszystkim z braku wpływu na ludzkie ciało. Winyl i nitryl są dla niego obojętne, dzięki czemu nie powodują podrażnień i uczuleń. Co więcej, pozwalają na lepszy dopływ powietrza do rąk, nie powodując ich pocenia się, ani nie wymagając używania wysuszającego pudru.

Wybierając dla siebie rękawiczki ochronne warto postawić przede wszystkim na ich jakość. Dzięki wykonaniu z mocnych, odpornych na przetarcia, odkształcenia czy rozciąganie materiałów, pozwolą one na ochronę dłoni w każdej sytuacji i podczas każdej pracy. Co równie ważne, powinny być odporne na środki czyszczące, aby nie pozwoliły im dostać się do dłoni.

Dezynfekcja

Po wykonaniu niezbędnych zadań i zdjęciu rękawiczek, warto umyć dłonie specjalnym dezynfekującym mydłem lub płynem, a jeśli to chwilowo niemożliwe – warto wykorzystać szybko wchłaniający się żel antybakteryjny. Taki zabieg pozwoli ochronić skórę i paznokcie dłoni przed rozwojem grzybicy czy innych mikroorganizmów, które mogły dostać się tam w trakcie pracy. Jednocześnie będzie chronił przed roznoszeniem drobnoustrojów po innych częściach ciała albo po okolicy.

Krem nawilżająco-ochronny

Doskonałym pomysłem może być wykorzystanie kremu nawilżająco-ochronnego, który nałożony na oczyszczoną skórę rąk po zakończeniu pracy pozwoli jej wrócić do dawnej równowagi. Krem taki powinien zawierać glicerynę, która znana jest ze swoich doskonałych właściwości nawilżających oraz ze zdolności do szybkiego i bardzo dokładnego wchłaniania się w skórę. Dzięki temu nie pozostawia na niej nieprzyjemnej warstwy, a głęboko przenika przez jej warstwy, pomagając im we wchłanianiu wody.

Krem nawilżająco-ochronny warto także zastosować ze względu na jego inne składniki, które powinny się tam znaleźć, jak choćby odżywcze witaminy. One również pomogą zregenerować się skórze i zapewnią jej ochronę przed przesuszeniem czy pogorszeniem wyglądu.

Jeśli przekonały cię te trzy podpunkty i chciałbyś kupić dla siebie profesjonalne środki, które pomogą ci w ochronie dłoni, zachęcamy cię do odwiedzenia sklepu Vertion. Znajdziesz w nim wszystko, co będzie ci potrzebne w trakcie, jak również po zakończeniu sprzątania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here