torba

Moda na ekologiczne produkty to jeden z najbardziej pozytywnych trendów ostatnich lat. Po naturalnych kosmetykach i zdrowej żywności bio przyszedł czas na torby i plecaki z recyklingu. Takie wyroby powstają z odpadów, wśród których można znaleźć m.in. banery reklamowe, dętki rowerowe czy też pasy samochodowe. Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić do garderoby torby i plecaki z odzysku.

Oryginalny design

Wygląd wyrobów z produktów z recyklingu jest niepowtarzalny. I to dosłownie. Unikatowe torebki z banerów reklamowych występują tylko w jednym egzemplarzu. Są zatem idealną propozycją dla osób, które lubią wyróżniać się w tłumie i doceniają jedyne w swoim rodzaju projekty. Plecaki i torby z surowców z odzysku są naprawdę ciekawą alternatywą dla seryjnie produkowanych dodatków z popularnych sieciówek.

Wykorzystanie banerów reklamowych to ponadto pomysł bardzo na czasie. Fragmenty grafik świetnie pasują do modnego stylu miejskiego, mogą również być elementem stylizacji artystycznych dusz. W przypadku toreb z dętek rowerowych i poduszek powietrznych design jest oczywiście nieco mniej oryginalny, jednak sam projekt i historia z nim związana nadal przyciągają uwagę fanów niebanalnego podejścia do świata mody.

Ekologiczny styl życia

Zdecydowanie największą zaletą toreb z recyklingu jest ich ekologiczny charakter. W procesie produkcji wykorzystuje się odpady, co pozwala na ograniczenie wytwarzania nowych tworzyw sztucznych i pozyskiwania naturalnych materiałów. Jednocześnie zmniejszeniu ulega ilość nieprzetworzonych śmieci. W przypadku dodatków ze sklepu Trashki mówi się o upcyklingu, czyli odmianie recyklingu, w której finalne produkty mają wyższą wartość niż użyte do ich produkcji surowce.

Firma stawia nie tylko na samo sięgnięcie po rzeczy, które wylądowałyby na wysypisku śmieci. Ważnym elementem filozofii stojącej za jej wyrobami jest idea zero-waste, czyli optymalne wykorzystanie surowców i maksymalne ograniczenie odpadów powstałych podczas produkcji. Istotny jest także sprawiedliwy handel, czyli troska o dobre warunki pracy i uczciwe relacje z partnerami biznesowymi, zwłaszcza z małymi firmami i rękodzielnikami.

Produkt wysokiej jakości

W przypadku toreb i plecaków z recyklingu dość istotna jest także kwestia jakości takich wyrobów. Wyroby krakowskiej marki Trashki są wykonane z materiałów, które z założenia są bardzo wytrzymałe. Torby z dętki rowerowej, poduszki powietrznej lub nawet banneru reklamowego to naprawdę bardzo solidne produkty. Co więcej, pasy w torebkach na ramię są wykonywane ze zutylizowanych pasów bezpieczeństwa z samochodów.

Wybór tak porządnych surowców sprawia, że plecaki, saszetki i torby z recyklingu są praktycznie niezniszczalne. Przez długi czas powinny również zachować dobry wygląd i nie stracić oryginalnego kształtu lub koloru. Należy jednak stosować się do zaleceń producenta dotyczących np. czyszczenia zakupionych produktów i ich konserwacji. Wyroby z upcyklingu mają przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów, więc już z założenia powinny być solidnymi produktami na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here