Klimatyzacja w firmie – dlaczego warto ją zainstalować?

0
473

Na pozytywny wizerunek współczesnego przedsiębiorstwa wpływa naprawdę spora liczba czynników. Wśród nich na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście przede wszystkim wysoka jakość produkcji lub oferowanych usług. Jednak każdy doświadczony biznesmen wie, że to nie wystarczy. Jest cała grupa dodatkowych aspektów, w tym sposób urządzenia i wyposażenia firmowych pomieszczeń. Trudno wyobrazić sobie nowoczesne przedsiębiorstwo bez klimatyzacji, która wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniach.

Przyjemna atmosfera pracy i zadowoleni pracownicy

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach to obowiązek każdego pracodawcy. Jeśli odczyty termometrów wskazują odchylenia od dopuszczalnych norm, należy zwolnić pracownika ze świadczenia pracy. Umówmy się, niewielu pracodawcom takie rozwiązanie jest na rękę. Dlatego inwestycja w urządzenia klimatyzacyjne to żadna fanaberia, tylko uzasadniony ekonomicznie wydatek.

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć i utrzymać na dłużej dobrego pracownika. Dla zatrudnionych nie liczy się już tylko wysokość wynagrodzenia, ale także różne inne argumenty pozapłacowe, w tym warunki i komfort pracy. Niczym nadzwyczajnym jest zatem kompletnie wyposażona pracownicza kuchnia z wysokiej jakości ekspresem do kawy czy wielopozycyjne, ergonomiczne biurka. Klimatyzacja również znajduje się na liście takich dodatkowych kryteriów.

Poza tym, przyjemna temperatura i odpowiedni poziom wilgotności w służbowych pomieszczeniach konkretnie wpływa na jakość pracy oraz wygląd pracowników. Ma to niezwykle istotne znaczenie w punktach obsługi klienta, gdzie od pracowników wymaga się ubrania służbowej, reprezentacyjnej odzieży.

Korzyści podatkowe

Zasadności zakupu urządzeń klimatycznych nie podważają nawet organy skarbowe. Sprzęt służący do regulacji lub utrzymania temperatury wewnątrz służbowych pomieszczeń stanowi koszt uzyskania przychodu. Przed wyborem rodzaju klimatyzacji warto sprawdzić, co będzie korzystniejsze dla firmy. Można bowiem zdecydować się na klimatyzację trwale wbudowaną w nieruchomość (podwyższa wtedy wartość nieruchomości) lub urządzenia stanowiące odrębne środki trwałe.

W zależności od rodzaju urządzeń klimatyzujących oraz ich ceny, przedsiębiorstwo może dokonać ich amortyzacji liniowej, jednorazowej lub ująć bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodu w miesiącu ich zakupu. Co istotne, do kosztów uzyskania przychodu można także zaliczyć usługi serwisu, naprawy i przeglądów klimatyzacji, a także wszelkiego rodzaju akcesoria oraz środki dezynfekujące i odgrzybiające.

Różnorodność urządzeń i środków do utrzymania higienicznej klimatyzacji

Branża klimatyzacji rozwija się bardzo prężnie, dzięki czemu dostarcza urządzenia spełniające najwyższe standardy oraz oczekiwania klientów. Wymogi są przecież zróżnicowane i przybierają indywidualny charakter. Jedna firma może bowiem potrzebować instalacji klimatycznej w całym budynku, inna na jednym piętrze, a jeszcze inna w różnych pomieszczeniach w wielu budynkach.

Na szczęście na każdą z tych potrzeb znaleźć można skuteczne rozwiązanie. W opcji są bowiem zarówno rozbudowane instalacje, jak i pojedyncze urządzenia klimatyczne. Dobrą wiadomością jest również fakt, że na rynku dostępne są wysokiej jakości środki dezynfekujące i odgrzybiające, które sprawiają, że powietrze posiada nie tylko odpowiednią temperaturę, ale jest także zdrowe i bezpieczne. Szeroki wybór takich produktów oferuje sklep Airok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here