Jak zaprojektować strój dla własnej drużyny sportowej

Popularność zakładania własnych drużyn sportowych, zarówno w piłce nożnej, siatkówce, jak i w takich dziedzinach jak koszykówka, boks czy kolarstwo, jest w Polsce coraz większa. Twórcy takich drużyn chcą nie tylko grać w ulubione dyscypliny sportowe, trenować, ale i wyróżniać się na tle innych drużyn. Jak to zrobić? Wybierając dla swojego zespołu oryginalne stroje sportowe!

Od czego zacząć projektując strój dla drużyny?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest podjęcie decyzji o tym, jaką kolorystykę najlepiej odwzorowują temperamenty graczy drużynowych i upewnienie się czy będą się oni dobrze czuli grając w danych barwach. W profesjonalnych firmach dających możliwość zaprojektowania własnych strojów sportowych nawet przez internet, jak np. tutaj http://mw-sport.pl/ można wprawdzie znaleźć wiele wariacji kolorystycznych, ale zanim wybierze się którykolwiek, dobrze jest o tym porozmawiać z resztą zespołu. Kluczowe będzie również wspólne opracowanie logo drużyny, jakie miałoby się pojawić na koszulkach lub spodenkach, albo zlecenie takiego projektu logo profesjonalistom

Jednolite barwy i przyciągające uwagę logo na pewno sprawią, że całej ekipie będzie się w danym stroju przyjemnie grało.

Różne materiały, długości i przeznaczenie strojów

Warto pamiętać, że drużyna to różni ludzie i różne też muszą być rozmiary wybieranych dla nich strojów. Koniecznie należy spisać wzrost i wagę zawodników, tak, by zamówić strój idealnie do nich pasujący. Nie wolno również zapomnieć o tym, że różne stroje sportowe mają różne przeznaczenie. Te, które projektuje się dla siatkarzy są zupełnie inne niż dla piłkarzy, dlatego przed pochopnym zakupem należy dwa razy sprawdzić typ stroju, który się wybrało.

Pamiętaj o miejscu dla sponsora!

Nie bez znaczenia jest również pozostawienie na stroju miejsca, w którym w przyszłości, kiedy drużyna znajdzie już sponsorów, będzie można nadrukować ich logo. To szczególny sposób docenienia i wyróżnienia sponsora, dzięki któremu zespół otrzymuje dofinansowanie czy inne formy wsparcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here