Palisz papierosy? Sprawdź, dlaczego warto zamienić je na e-papierosa

0
606

Próbowałeś już kilka razy rzucić palenie, ale nie umiesz rozstać się z nikotyną? Dobrym pomysłem może okazać się sięgnięcie po e-papierosa, który już nie jednej osobie pomógł w odstawieniu tradycyjnych papierosów. Taki gadżet ma naprawdę wiele zalet, nawet jeśli nie jest zupełnie obojętny dla zdrowia. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się elektroniczną wersją papierosa.

E-papieros nie jest tak szkodliwy

Na początku należy zaznaczyć, że e-papieros nie jest zdrowy, a jego wpływ na ludzki organizm nie jest jeszcze w pełni zbadany. Jest jednak znacznie bezpieczniejszy niż tradycyjny papieros. Powodem takiej sytuacji jest to, że popularny gadżet elektroniczny zawiera o kilka tysięcy mniej substancji rakotwórczych. Ponadto można samodzielnie regulować ilość nikotyny, co również jest sporą zaletą e-papierosa.

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że jest to po prostu mniejsze zło. Oczywiście nie powinno nikogo zachęcać się do rozpoczęcia przygody z tytoniem. E-papieros może być jednak prawdziwym wybawieniem dla osób, które są już uzależnione od zwykłych papierosów i nie potrafią zerwać z nałogiem. Zmniejszenie dawki nikotyny i brak wielu szkodliwych substancji po prostu znacząco spowalnia pogarszanie się stanu zdrowia palacza.

E-papieros pomaga rzucić palenie

Nie brakuje historii osób, które właśnie dzięki e-papierosom ze sklepu Liquider Poland zakończyły przygodę z paleniem. Dla większości palaczy znacznie większym wyzwaniem od samego odstawienia nikotyny jest odzwyczajenie się od nawyku trzymania w dłoni papierosa i zaciągania się nim. Z tego powodu często nawet najlepsze tabletki, plastry i gumy do żucia zawodzą.

Proces rzucania palenia z e-papierosem może zatem przebiegać spokojniej niż w przypadku innych metod. Możliwość powtarzania wieloletniego nawyku złagodzi nieco nerwowość wywołaną zmniejszeniem dawki nikotyny. Choć być może zupełne zaprzestanie palenia zajmie nieco więcej czasu, to może okazać się skuteczniejsze i trwalsze.

E-papieros nie przeszkadza innym osobom

Wielu palaczy odczuwa spory dyskomfort, gdy sięga po papierosa np. na imprezie lub na ulicy. Nie chce narażać innych na bierne palenie, ponadto wielu osobom zwyczajnie przeszkadza zapach dymu tytoniowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być właśnie e-papieros, który nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.  Należy jednak pamiętać, że zakaz palenia w miejscach publicznych obowiązuje również e-papierosy.

Brak charakterystycznego zapachu tytoniu sprawia również, że e-papierosy można palić w domu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które mieszkają w blokach. Wielu sąsiadów nie toleruje palenia na balkonie i w oknie właśnie ze względu na zapach docierający do ich okien. Ponadto zakaz palenia tradycyjnych papierosów często obowiązuje w przypadku wynajmowanych mieszkań.

Artykuł powstał przy współpracy z liquider.eu  – sklepem internetowym i siecią sklepów stacjonarnych z asortymentem dla e-palaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here