buty zimowe dla dziecka

Zadbaj o komfort stóp swojego dziecka, wybierając dla niego dobrej jakości buty zimowe wykonane z trwałych, lekkich i estetycznych materiałów, charakteryzujące się dobrą izolacyjnością cieplną, dbające o cyrkulację powietrza w bucie, chroniące przed wilgocią i wiatrem. Najpopularniejsze buty zimowe dla dzieci to oczywiście kozaki skórzane oraz śniegowce. W warunkach miejskich mogą sprawdzić się również ocieplane trzewiki, a na wypady w góry przydadzą się buty trekkingowe.

Kozaki – ale jakie?

Najtrwalszym rodzajem tego typu butów są modele wykonane ze skór naturalnych, z nieprzemakalnymi podeszwami uzupełnionymi protektorem zapewniającym lepszą przyczepność na śniegu. W przypadku najmłodszych dzieci najlepiej szukać kozaków z zapięciem na rzepy. Szukając butów zimowych dla dzieci starszych, można zastanowić się nad wyborem modeli sznurowanych, zapewniających lepsze dopasowanie buta do stopy, a tym samym wygodniejszych w codziennym użytkowaniu. Skórzane buty zimowe dla dzieci oczywiście nie wyczerpują oferty kozaków. W sprzedaży znajdziemy również buty wykonane z nieprzemakalnych tkanin syntetycznych, od wnętrza wykończone przyjemnym w dotyku futerkiem, najczęściej charakteryzujące się niską wagą i bardziej przystępną ceną.

Śniegowce i ocieplane trzewiki dla dzieci

Jeśli szukasz zimowych butów dla dziecka, lekkich i specjalnie przystosowanych do zabaw na śniegu, optymalnym wyborem będą śniegowce, np. https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Sniegowce-dla-dzieci-172.html. To buty wykonane z materiałów charakteryzujących się dużą odpornością na wilgoć, niepodatnych na przemoczenie, ocieplanych od wnętrza, niekiedy uzupełnionych półprzepuszczalną membraną, która chroni przed nadmiernym poceniem się stóp podczas długich zabaw na śniegu. Jeśli natomiast interesują Cię wygodne buty zimowe dla dzieci do użytku codziennego, na ciepłą zimę, ciekawym wyborem będą klasyczne trzewiki. Oczywiście najlepiej wybrać ich ocieploną wersję, która zapewni większy komfort termiczny stopom dziecka. Takie buty zwykle sięgają nieco ponad kostkę i mają podeszwy uzupełnione głębokim protektorem, który izoluje od zimnego podłoża i zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na mokrym śniegu.

W niektórych sklepach obuwniczych, prócz wspomnianych kozaków, śniegowców i ocieplanych trzewików dziecięcych, znaleźć możemy również buty zaprojektowane z myślą o dłuższych marszach. Dziecięce buty trekkingowe znajdziemy zarówno w wersji ocieplanej, jak i bez ocieplenia. Na zimę najlepiej wybrać te pierwsze. Szczególnie warte polecenia są modele z membraną, która izoluje od wilgoci z zewnątrz i zapobiega jej gromadzeniu się w środku buta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here