Jak rozpoznać nieuczciwego developera

Zakup własnego mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Zanim podejmie się decyzję o podpisaniu umowy z konkretnym deweloperem w Lublinie, warto więc dokładnie sprawdzić jego wiarygodność. Jest to szczególnie ważne w przypadku nieruchomości, których budowa jest dopiero planowana lub jeśli proces powstawania mieszkań jest na razie mało zaawansowany. Aby uniknąć kłopotów takich jak znaczące opóźnienia w oddaniu gotowego lokum, wady konstrukcyjne budynku lub nawet bankructwo dewelopera, koniecznie należy sprawdzić kilka istotnych kwestii.

Mieszkania na sprzedaż w Lublinie: jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

Przeglądając mieszkania na sprzedaż w Lublinie, które oferowane są przez poszczególnych deweloperów, uważnie sprawdź historię dotychczasowych inwestycji firmy. Godnym polecenia pomysłem jest też zwykłe pytanie znajomych, czy znają daną firmę deweloperską oraz czy oni (lub ktoś spośród ich rodziny bądź przyjaciół) skorzystał z jej usług. Jeśli np. okaże się, że kilka znanych nam osób już od lat mieszka w nieruchomości zbudowanej przez dewelopera w Lublinie, z którym rozważamy podpisanie umowy, i jest zadowolonych, jest to kolejny powód, aby zaufać tej firmie. Można też przeglądać opinie w internecie: jeśli na forach czy w grupach na portalach społecznościowych znalazłoby się choć kilka informacji o niewywiązaniu się przez dewelopera z umowy, na pewno jest to sygnał, aby uważnie mu się przyjrzeć.

Deweloper w Lublinie: uczciwy czy nieuczciwy?

Przede wszystkim warto upewnić się, że deweloper, który buduje interesujące nas osiedle w Lublinie, działa legalnie i nie ma długów. Takie dane dostępne są dla wszystkich: wystarczy wejść na stronę internetową Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub odwiedzić bazę internetową REGON. Weryfikując nazwę, właściciela i wysokość kapitału zakładowego, a także numery NIP, KRS i REGON, możemy potwierdzić fakt istnienia firmy – oczywiście pod warunkiem, że wszystkie dane się zgadzają i nic nie wzbudza podejrzeń. W celu sprawdzenia ewentualnego zadłużenia pomocny będzie Krajowy Rejestr Długów. Dobrze jest też sprawdzić, czy firma zrzeszona jest w Polskim Związku Firm Deweloperskich: jeśli tak, dodatkowo dodaje jej to wiarygodności.

Więcej informacji na: http://diamentowewzgorze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here