Rower dla nastolatka – jaki model wybrać?

0
840

Każdy nastolatek czy nastolatka potrzebuje roweru – to jasne! Stanowi on zarówno środek transportu, jak i narzędzie do spędzania wolnego czasu. Ważny jest też fakt, że w dzisiejszych czasach laptopów, smartfonów i konsoli, zakup roweru może być pewnego rodzaju gwarancją aktywności ruchowej naszego dziecka. O czym warto wiedzieć przed wyborem konkretnego modelu?

Modny wygląd

Oczywiście dla większości młodych rowerzystów, a przede wszystkim rowerzystek, najważniejszy będzie modny wygląd wybranego modelu. Rowery typu miejskiego, w oryginalnej kolorystyce i z ciekawymi dodatkami to bardzo popularny wybór. Rodzice oczywiście będą myśleć w szerszej perspektywie i zastanawiać się, czy typowy rower miejski spełni wszystkie potrzeby nastolatka. Czy planujemy wycieczki poza miasto? A może nasz nastolatek będzie chciał wziąć udział w rowerowej wycieczce? Nie planujemy przecież kupować dwóch rowerów do różnych zastosowań! Odrzućmy więc szpanerskie modele typu “beach cruiser” i pomyślmy o czymś bardziej uniwersalnym np. dobrej jakości rowerze crossowym.

Jakość i bezpieczeństwo

Dla rodziców zawsze najważniejszą cechą wybranego roweru będzie bezpieczeństwo jazdy, a o tym czy dany model będzie bezpieczny, zazwyczaj decyduje jego jakość. Nie warto rozważać zakupu najtańszych opcji supermarketowych – nieznany producent, kiepskie materiały i niedoróbki w wykonaniu to pierwszy krok do wypadku, nie mówiąc już o kosztach napraw i eksploatacji. To się po prostu nie opłaca! Zainwestujmy trochę więcej i kupmy rower w profesjonalnym sklepie rowerowym, gdzie profesjonaliści udzielą nam wszelkich informacji i porad dotyczących planowanego zakupu. Dla nastolatka najlepszy będzie model podstawowy ze średniej półki cenowej, z podzespołami dobrej jakości. Do takiego roweru z czasem będziemy mogli dokupić sprzęt rowerowy, aby lepiej go dostosować do potrzeb nastoletniego użytkownika.

Niezbędne wyposażenie

Nie zapomnijmy również o niezbędnych dodatkach, które znacząco wpłyną na bezpieczeństwo jazdy. Każdy rowerzysta powinien być wyposażony w odblaski i kask i mieć sprawne oświetlenie. Jednak to nie jedyne elementy wpływające na komfort i pewność w czasie jazdy. Przed dłuższymi trasami warto pomyśleć o odpowiednim obuwiu i rękawiczkach ochronnych – mają one bowiem wpływ na szybkość naszej reakcji na drodze, ale też zapobiegają otarciom i sprawiają, że jazda jest po prostu przyjemniejsza. 

Jeśli nasz nastolatek jest wyjątkowo wybredny i ma bardziej wygórowane wymagania, warto odwiedzić profesjonalny salon rowerowy, aby tam porozmawiał z doświadczonymi specjalistami. Oni z pewnością będą dla niego autorytetem i pomogą w wyborze odpowiedniego modelu.

Więcej informacji na: https://www.metrobikes.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here