biżuteria

Złoto to jeden z najchętniej wybieranych materiałów, z których wykonywana jest biżuteria. Cieszy się renomą już od niepamiętnych czasów, towarzysząc zarówno zwykłym ludziom, jak i dawnym władcom, czy współczesnym celebrytom. Zastanówmy się, dlaczego dokładnie warto je wybrać.

Odporność i wytrzymałość

Pierwsza i najważniejsza cecha złota, które decyduje o jego wartości oraz popularności, to niezwykła wytrzymałość, jaką się odznacza. Jego odpowiednie przygotowanie jako 14- lub 18-karatowego stopu, które są najbardziej popularne w jubilerstwie, gwarantuje, iż będzie ono posiadało odpowiednią twardość. Dzięki temu jest odporne na drobne zarysowania czy urazy mechaniczne: jego powierzchnia zostaje w ten sposób zawsze pięknie błyszcząca i gładka, a kształty, które posiadają ozdoby, nie ulegają odkształceniom.

Druga ważna cecha złota to jego obojętność chemiczna. Dzięki temu, iż metal ten nie reaguje z popularnie występującymi wokół nas w środowisku związkami, nie trzeba się obawiać, iż złoto zacznie zmieniać barwę. W wysokiej jakości biżuterii, w której stop wykonany jest z najlepszych dodatków, złoto praktycznie nie ulega czernieniu czy innym zmianom, które wpływałyby na jego urodę.

Idealne dla alergików

Alergie mogą występować praktycznie na wszystko, jednak złoto jest metalem, który uczula wyjątkowo rzadko. Istnieje bardzo mała szansa, iż będzie podrażniał skórę, w przeciwieństwie do srebra, któremu zdarza się to znacznie częściej. Dlatego też złoto jest szczególnie polecane osobom, które cierpią na alergie skórne lub choroby, a nie chciałyby rezygnować z noszenia biżuterii. Jest także doskonałe dla wrażliwej skóry dzieci.

Trzy najważniejsze kolory złota

Kolejną zaletą złota jest możliwość wybierania spośród różnych jego kolorów. Najbardziej tradycyjne, żółte złoto, posiada ciepłą, przyjemną dla oka barwę, która jest bardzo charakterystyczna i łatwa do rozpoznania. Idealnie współgra praktycznie ze wszystkimi kamieniami szlachetnymi oraz stylizacjami. Jego uniwersalność sprawia, że praktycznie każdy znajdzie dla siebie coś idealnego z tego kruszcu. Wystarczy zajrzeć na stronę allezloto.pl, aby wybrać coś spośród bardzo bogatej oferty dodatków.

Drugim klasycznym kolorem złota jest biały. Białe złoto to symbol nieskazitelności, siły i czystości, dlatego chętnie jest wybierane między innymi przez nowożeńców, jako kruszec, z którego wykonywane są obrączki. Pięknie prezentuje się jako dodatek na wielkie uroczystości, gdyż zachwyca swoją subtelną elegancją.

Trzeci typ złota to różowe złoto, które cechuje subtelność i bardzo kobieca, lekko romantyczna barwa. Obecnie cieszy się ono coraz większą popularnością i z pewnością pozostanie na wybiegach jeszcze przez wiele lat. Pięknie podkreśla każdą karnację i pasuje zarówno do młodych, jak i dojrzałych kobiet.

Inwestycja

Na koniec warto zauważyć, że złota biżuteria może być także ciekawą inwestycją. Ze względu na to, iż wartość tego kruszcu stale wzrasta, można zakładać, że kupione obecnie dodatki z czasem mogą zwiększyć swoją cenę. Dzięki temu mogą stać się nie tylko dodatkiem na całe życie czy nawet kilka pokoleń, ale też przykładem cennego drobiazgu, który z czasem może wspomóc rodzinne zasoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here