sklep

Jeśli myślisz, że priorytetem jest niska cena, to jesteś w dużym błędzie. Okazuje się, że współczesny klient bierze o wiele więcej aspektów pod uwagę, kiedy realizuje zakupy. Ważne jest pierwsze wrażenie po wejściu do sklepu. Punkt handlowy ma być estetyczny, a asortyment odpowiednio wyeksponowany. Jak urządzić sklep? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Przestrzeń sklepu

Twój sklep ma być przestronny, by potencjalny klient miał optymalny komfort w zakresie poznawania asortymentu. Świetnie sprawdza się wyposażenie sklepów Best-line, które udaje się dopasować pod względem produktów, jakie mają być sprzedawane. Jeśli sklep ma być odzieżowy, idealnie sprawdzą się stojaki i wieszaki montowane do ścian. Chodzi o to, aby przestrzeń sklepu pozwalała dobrze eksponować towar, ale również dokonywać wygodnych zakupów.

Lada sklepowa

Lada sklepowa to miejsce, przy którym finalizowana jest transakcja zakupowa. Musi być reprezentacyjna, elegancka, czysta, uporządkowana. Ma pozwalać na realizację zakupów w pełnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy również, że lada sklepowa to miejsce pracy personelu punktu handlowego i kontaktu bezpośredniego pomiędzy pracownikiem a klientem. To strefa, która musi zachować prywatność i dystans, ale jednocześnie być elementem wpływającym na dobrą komunikację.

Merchandising – sposób ekspozycji towaru

Ponieważ najważniejsze jest pierwsze wrażenie, należy sprawić, by klient w ogóle zechciał wejść do punktu handlowego, a potem nie chciał z niego wyjść bez poznania oferty. To dlatego w ramach strategii marketingowych szczególną uwagę zwraca się na strefę tuż przy drzwiach wejściowych. To tam najlepiej ustawiać towar w promocyjnej cenie, a wzdłuż głównego korytarza produkty przecenione.

Najlepiej, jeśli w sklepie znajduje się towar w atrakcyjnej cenie, jak i ten z najnowszych kolekcji. Chociaż klient patrzy na koszt towaru, to jednak znaczenie ma też dostęp do nowości. Dzisiaj coraz częściej wygrywa dobra jakość, a nie niska cena.

Wyposażenie sklepu

Urządzając punkt handlowy, uwagę należy zwracać na dobór odpowiednich mebli sklepowych, które dobrze eksponują towar. W zależności od branży, w jakiej działa sklep będą to wspomniane już wieszaki albo regały ekspozycyjne z półkami. Warto wybierać te najlepszej jakości, które są trwałe, ale i całkowicie bezpieczne. Trzeba wiedzieć, że inwestycja w sklep stacjonarny nie jest mała, nie ma tu więc miejsca na kiepską jakość. Punkt handlowy ma być reprezentacyjny, pierwsze wrażenie będzie generować mniejsze bądź większe zyski.

Podsumowując, klient sklepu zwraca uwagę na kilka czynników. Znaczenie ma cena towaru, ale również ekspozycja sklepu i ułożenie towaru w miejscu sprzedaży. Pamiętajmy, że w tym sektorze rynku także panuje sezonowa moda, a wyróżniający się na tle konkurencji sklep ma znacznie większe szanse na wyższy zarobek i uzyskanie stałych, lojalnych klientów. Właściciel stacjonarnego punktu handlowego nie ma łatwego zadania, a urządzenie sklepu musi być nierzadko zmieniane wraz ze zmieniającymi się trendami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here