Bezpieczny plac zabaw

Plac zabaw to bardzo szczególne miejsce dla wielu dzieci, ponieważ to właśnie tam mogą bez przeszkód bawić się ze swoimi rówieśnikami, jak i poznawać nowe osoby oraz zawiązywać przyjaźnie. O czym należy pamiętać, jeżeli chcemy aby nasz lokalny plac zabaw był bezpieczny i dostarczał maksymalną ilość rozrywki dla jego użytkowników?

  1. Płyty polietylenowe zapewnią bezpieczeństwo na plasu zabaw
  2. Nowoczesne systemy tworzenia atrakcji na placu zabaw z wykorzystaniem płyt polipropylenowych
  3. O czym pamiętać wybierając materiały do wykończenia placu zabaw?

Płyty polietylenowe zapewnią bezpieczeństwo na placu zabaw

Plac zabaw często jest bardzo ważnym miejscem dla dzieci – czy to na szkolnym podwórku, czy pod domem. Ponieważ często bawią się tam one we własnym gronie, niezmiernie ważną rzeczą jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas wygłupów i spędzania czasu z rówieśnikami. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy dany plac zabaw jest ogrodzony i posiada jasne zasady korzystania z jego przestrzeni. Ogromnie ważnym aspektem jest także sama konstrukcja obiektów znajdujących się na jego terenie, jak huśtawki czy „fortece” z drabinkami. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie marki Tuplex.

Nowoczesne systemy tworzenia atrakcji na placu zabaw z wykorzystaniem płyt polipropylenowych

Dawniej obiekty na placach zabaw wykonywane były głównie z drewna i części metalowych. Z jednej strony było to tanią opcją, z drugiej także dość wytrzymałą. Materiały te jednak mogą być niebezpieczne ze względu na możliwość zardzewienia czy odszczepienia się części, która może później być przyczyną skaleczenia. Nowoczesne place buduje się w inny sposób. Najczęściej wykorzystywane są płyty polietylenowe oraz płyty polipropylenowe, ponieważ łączą w sobie wytrzymałość z ładną kolorystyką i możliwością zapewnienia bezpieczeństwa bawiącym się dzieciom. Dodatkowym plusem jest również barwienie w masie, dzięki czemu elementy „fortecy” czy innej konstrukcji na placu będą zawsze w żywych przyjemnych dla oka kolorach.

O czym pamiętać wybierając materiały do wykończenia placu zabaw?

Jeżeli to od nas zależy wykończenie lokalnego placu zabaw, powinniśmy wziąć pod uwagę wykorzystanie najlepszych dostępnych materiałów. Najczęściej place zabaw wykorzystują do stworzenia swojej infrastruktury płyty polietylenowe oraz płyty polipropylenowe. Dobrym pomysłem jest również wyłożenie podłoża miękką masą, tak aby ewentualny upadek z drabinki nie był zbyt bolesny. Warto również dokonać konsultacji z rodzicami dzieci, dla których tworzymy plac – dzięki temu będziemy w stanie  uwzględnić również ich uwagi i pomysły, co może być bardzo pomocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here