Żaluzje drewniane i bambusowe

Żaluzje bambusowe oraz wykonane z drewna prezentują się niezwykle efektownie niezależnie od tego, w jakim wnętrzu się znajdują. Są trwałe i ponadczasowe. Nic więc dziwnego, że klienci chętnie je wybierają. Czasem jednak przed podjęciem decyzji zakupowej, szukają odpowiedzi na szereg pytań dotyczących montażu czy eksploatacji przesłon. Odpowiadamy na najczęstsze z nich.

1. Waga żaluzji drewnianych i bambusowych

Częstym pytaniem, które pojawia się wśród osób zainteresowanych kupnem żaluzji jest ich waga. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku przesłon w dużych rozmiarach oraz tych, które często będą podnoszone do góry. Jeśli chodzi o tradycyjne żaluzje drewniane to ich waga wynosi najczęściej około 3-4 kg/m2. Mogą więc nie sprawdzić się w przypadku okien o dużych gabarytach. Wówczas lepiej postawić na żaluzje bambusowe, które są znacznie lżejsze. W ich przypadku waga jest nawet dwukrotnie niższa.

2. Czy żaluzje można przymocować na dole?

Część osób, która decyduje się na zakup żaluzji drewnianych lub bambusowych nie chce, by zwisały one luźno na całej długości okna i zastanawia się, czy istnieje możliwość ich przymocowania. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. 

Żaluzje można przymocować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest prowadzenie boczne, czyli stalowe linki po obu stronach żaluzji. Drugim zaczep zaciskowy, który zamyka się po opuszczeniu żaluzji.

3. W jaki sposób montuje się żaluzje?

Istnieje wiele metod montażu żaluzji, które dopasowuje się do ich wagi i rozmiarów. W przypadku ciężkich i dużych żaluzji najlepszym rozwiązaniem jest przykręcenie ich do ścian lub sufitu. Jeśli jednak żaluzje są stosunkowo lekkie możemy zdecydować się na montaż bezinwazyjny na zaciski, ich przykręcenie w świetle szyby lub też montaż inwazyjny na ramie okna. Warto także pamiętać, że wraz z zakupem żaluzji można zdecydować się na ich profesjonalny montaż przez doświadczonych fachowców. Nowoczesne osłony okienne oraz fachowy montaż można znaleźć na wolakrakzal.com.pl/zaluzje-drewniane

Czy żaluzje można zdjąć do czyszczenia

4. Czy żaluzje można zdjąć do czyszczenia? Jak o nie dbać?

Wiele osób martwi się, że żaluzje drewniane i bambusowe będą problematyczne przy myciu okien. Nic bardziej mylnego. Osłony bez problemu można wyjąć z zaczepu na czas mycia szyb i ram okiennych. 

Również czyszczenie samych żaluzji nie jest trudne. By usunąć kurz wystarczy wilgotna szmatka z mikrofibry. Jeśli zabrudzenia są poważniejsze, można użyć delikatnego środka do mycia i pielęgnacji drewna. 

Podsumowując, zarówno drewniane, jak i bambusowe żaluzje są nie tylko eleganckie i efektowne, ale również funkcjonalne. Są więc w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here