Wyposażenie kawiarni

Własna kawiarnia to spełnienie marzeń wielu osób. Gorące ciasta, domowe lody czy pyszne naleśniki to obowiązkowe pozycje w menu. By stworzyć miłą kawiarenkę z pysznościami, potrzebujesz nie tylko oryginalnej koncepcji, ale także dobrego menu oraz wydajnych sprzętów i praktycznych akcesoriów. Podpowiadamy, jakie urządzenia to must have w przypadku takiego biznesu – jak m.in. młynki do kawy, blendery, ekspresy czy kruszarka do lodu.

Przygotuj dobry biznesplan

Własny lokal – niezależnie od jego profilu – wymaga przygotowania biznesplanu. Nie ma znaczenia, czy będzie to restauracja polska, włoska, meksykańska, małe bistro, stołówka w biurowcu albo kawiarnia. Upewnij się, że lokalizacja jest dobra, w okolicy nie ma licznej konkurencji, oblicz, jakie będą orientacyjne koszty utrzymania lokalu czy zakupu wyposażenia – jak m.in. ekspresy i młynki do kawy, jak uzyskać różne pozwolenia. Niezbędnym elementem jest także skompletowanie zespołu – piekarza, kelnerów, baristy czy cukierników oraz doświadczonego managera ze znajomością branży.

Ekspresy i młynki do kawy – podstawa każdej kawiarni

W każdej kawiarni i cukierni wśród kluczowych urządzeń jest ekspres oraz młynki do kawy. Znakomita kawa to podstawa menu – może przyciągnąć licznych klientów. Określ najpierw moc i wydajność urządzenia, które spełni Twoje wymagania, a także oceń swoje możliwości finansowe – porównaj parametry kilku ekspresów i zainwestuj w maszynę, która spełni Twoje oczekiwania.

Dobrej jakości i wydajny sprzęt oraz doświadczony barista to podstawa sukcesu. Kawa i napoje mleczno-kawowe są najczęściej kupowane do słodkości. Ekspres i młynki do kawy do profesjonalnych zastosowań muszą zagwarantować bezawaryjną pracę. Dodatkowo zamów młynki do kawy o dużej wydajności, które zapewnią dokładne mielenie ziaren, przyda się także kruszarka do lodu do kaw na zimno.

Akcesoria kuchenne do kawiarni

Duże znaczenie mają też akcesoria kuchenne i gadżety do serwowania kawy czy innych napojów, które pozwolą zrealizować zamówienie na najwyższym poziomie – jak dzbanki do spieniania mleka, miarki, termometry, timery, wagi, kubki i filiżanki oraz wiele innych przyborów. Osobną grupę stanowią akcesoria do serwowania kawy na wynos – jak m.in. jednorazowe kubki i pokrywki czy mieszadełka.

Urządzenia do kawiarni

Sprzęty piekarnicze. Świeże i smaczne wypieki to podstawa kawiarni – ciasta, croissanty, bajgle czy kanapki. Niezbędną inwestycją są piece konwekcyjne, w których można przyrządzić wypieki wytrawne, jak i na słodko.

Urządzenia chłodnicze. Ta kategoria produktów obejmuje m.in. stoły i szafy chłodnicze, blaty, akcesoria takie jak kostkarka czy kruszarka do lodu. Wybór takiego sprzętu jest bardzo szeroki i można bez problemu znaleźć odpowiednie urządzenia.

Witryny cukiernicze. Desery prezentowane w witrynach będą kusić przechodniów. Warto wykorzystać ich marketingowy potencjał. Dostępne są różne modele witryn – wyjątkowo praktyczne będą podwójne, służące do eksponowania deserów oraz przekąsek wytrawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here