Szkoła wizażu

Jeśli chcesz zostać wizażystką, masz do wyboru wiele opcji kształcenia. Najlepiej jednak wybrać dobrą szkołę wizażu, w której nauczysz się wszystkiego, co potrzebne w tym zawodzie.

Wizaż to nie tylko artystyczny make-up podkreślający urodę i tuszujący niedoskonałości, to także kreowanie całego wizerunku danej osoby, w tym dobór odpowiedniej fryzury i ubrań. Zatem wizażystka to ktoś więcej niż kosmetyczka – zakres jej obowiązków zawodowych jest szerszy.

Czym zajmuje się wizażystka?

Wizażystka to ktoś, kto zmienia wizerunek klientów. W tym celu musi poznać potrzeby danej osoby, ponieważ do każdego projektu podchodzi w sposób indywidualny. Jej zadaniem jest odpowiednie dobranie stroju, makijażu i fryzury. Chodzi o to, by podkreślić wszystkie atuty urody i sylwetki oraz ukryć ewentualne mankamenty. Fryzura musi być dobrana do kształtu twarzy, głowy i budowy ciała. Z kolei makijaż dobiera do typu urody, koloru skóry i okazji. Ubranie dobiera się do rodzaju sylwetki, wieku, wykonywanego zawodu itp.

Musi śledzić na bieżąco modowe trendy i wiedzieć jak dobrać stylizację do konkretnej okazji. Jest tak naprawdę doradcą od wizerunku, zwłaszcza dla osób, które same nie potrafią stworzyć sobie stylizacji.

Szkoła wizażu a szkoła kosmetyczna

Szkoła wizażu często jest mylona ze szkołą kosmetyczną. Po ukończeniu tej drugiej wykonuje się zawód kosmetyczki, a dokładnie technika usług kosmetycznych. Aby zostać wizażystką/stylistką, należy ukończyć szkołę wizażu. W trakcie zajęć przyszłe wizażystki uczą się jak dobierać strój do potrzeb klienta, poznają historię stylu, biorą udział w warsztatach z wizażu i stylizacji oraz warsztatach budowania wizerunku, poznają techniki makijażowe, uczą się materiałoznawstwa kosmetycznego, zdobywają wiedzę z zakresu podstaw psychologii i komunikacji interpersonalnej.

W ofercie szkół Żak dostępne są kursy: wizaż dla początkujących oraz stylizacja i wizaż.

Kurs wizażu dla początkujących

Kurs ten jest skierowany do osób początkujących, niemających żadnego doświadczenia w wykonywaniu profesjonalnego makijażu i chcących zdobyć wiedzę przygotowującą do dalszej nauki. W programie kursu są zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne (przygotowanie modelki do makijażu, dobór barw, diagnostyka cery, makijaż, modelowanie i korygowanie kształtu twarzy).

Kurs odbywa się w trybie stacjonarnym, trwa 28 godzin. Po jego ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Więcej na temat kursu można przeczytać tu: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs—wizaz-dla-poczatkujacych.

Kurs stylizacji i wizażu

Kurs ten jest skierowany do osób, które chcą pracować w wizażu. Po ukończeniu tego kierunku ma się wiedzę na temat doboru makijażu do typu urody, korygowania niedoskonałości, kreowania wizerunku i najnowszych trendów modowych. Absolwentki mają umiejętność wykonywania makijażu okolicznościowego, dziennego, wieczorowego i do sesji zdjęciowych.

Nauka trwa rok, a zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po ukończeniu kursu uzyskuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły. Więcej na temat kursu stylizacja i wizaż można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/wizazystka—stylistka.

Aby rozwijać się zawodowo i zdobyć dodatkowe umiejętności, można ukończyć również inne kursy oferowane przez szkoły Żak, np. kurs manikiurzystka, technik usług kosmetycznych, fryzjer damski, fryzjer męski – barber czy trener personalny z elementami fitness. Dzięki temu można oferować swoim klientom szerszy zakres usług, a więc rozwijać swoją działalność i zarabiać więcej. Klienci chętniej będą korzystali z usług wizażystki, która może zaproponować jeszcze inne usługi.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here