Świece – kultowa dekoracja mieszkania

Świece bez wątpienia weszły do klasyki elementów dekoracyjnych mieszkania. Są tak uniwersalną ozdobą, że będą pasować do wnętrza w każdym stylu. Ich różnorodność i sposoby łączenia ze świecznikami, lampionami czy prostymi podstawkami stwarzają wręcz nieograniczone możliwości stylizacyjne.

Klimatyczne świece – jak wybrać te najlepsze?

W przypadku świec znaczenie ma nie tylko ich funkcja dekoracyjna – choć ona oczywiście przebija się na pierwszy plan. Jeśli chcemy w pełni cieszyć się przyjemnością, jaką daje palenie świec, trzeba zwrócić uwagę na ich jakość. Powinny być wykonane z parafiny i wosków wysokiej jakości, posiadać niezbędne atesty i certyfikaty jakościowe. Wtedy mamy pewność, że będą spalać się równomiernie, nie będą kapać ani kopcić. Dotyczy to każdego gatunku świec. Ważne również, żeby podczas ich używania kierować się zaleceniami, które podaje każdy producent świec ozdobnych. Palenie świec we właściwych warunkach i we właściwy sposób przedłuża ich żywotność.

świece

Najpopularniejsze świece do dekoracji mieszkania

W zasadzie nie można powiedzieć, że konkretne rodzaje świec są bardziej trendy, a inne mniej. Owszem, niektóre z nich stają się bardziej popularne ze względu na kształt czy funkcjonalność. Ale użycie tych konkretnych zależy od własnych preferencji i miejsca, w którym chcemy je wykorzystać.

Do najchętniej wybieranych z pewnością należą świece walce. Mają prostą, nienachalną formę, bogatą paletę kolorystyczną, łatwo je zestawiać z innymi elementami dekoracyjnymi. Ich ogromną zaletą jest długi czas palenia. Drugi najpopularniejszy rodzaj świec to świece w szkle. Najczęściej wykorzystywane są jako ozdoby stołów, łazienek, parapetów. Są bardzo wygodne w użytkowaniu. Szklane pojemniki – ich forma i kolorystyka jest bardzo bogata, odpowiadająca różnym potrzebom dekoracyjnym.

świeca

Klimatyczne aranżacje ze świecami w roli głównej

Świece doskonale sprawdzą się jako elementy uzupełniające i podkreślające różne stylizacje wnętrz. Oto kilka przykładów ich wykorzystania. Wspomniane już świece walce mogą być użyte zarówno w aranżacjach klasycznych jak i nowoczesnych. Tu duże znaczenie będzie miał sposób ich wyeksponowania – pasujący do stylizacji lampion lub świecznik. Klimat wnętrz boho i tych nawiązujących do stylu prowansalskiego czy sielskiego świetnie podkreślą masywne świece rustykalne. Z kolei miłośnicy stylu glamour powinni zwrócić uwagę na świece kule, a szczególnie te w metalicznej wersji, o nasyconych kolorach czerwieni, złota czy srebra. Niezależnie od rodzaju świecy, który wybierzemy, z pewnością jej światło będzie tym najpiękniejszym i bardzo klimatycznym elementem aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here