Jakie krzesła wybrać do kuchni otwartej na salon

Kuchnia otwarta na salon to dobry sposób zarówno na powiększenia niewielkiej przestrzeni w małym mieszkaniu, jak i urozmaicenie przestrzennego loftu. Choć to rozwiązanie ma wielu zwolenników, wybór odpowiedniego wyposażenia do obu pomieszczeń może przyprawiać o zawrót głowy. Jednym z dylematów jest dopasowanie idealnych krzeseł, które połączą oba światy. Jakie modele najlepiej sprawdzą się w tej roli? Oto kilka podpowiedzi.

Praktyczna kuchnia

Najlepsze krzesła do kuchni to takie, które wytrzymają w niej długi czas. Koniecznie powinny być łatwe do wyczyszczenia, z powodu ciągłego narażenia na zabrudzenie jedzeniem lub napojami. Muszą być też wytrzymałe i stabilne, aby można było na przykład swobodnie na nich stanąć szukając czegoś w górnej szafce. Oczywiście komfort siedzenia i dopasowanie wysokości do blatu stołu również będą odgrywać dużą rolę przy wyborze.

Można zatem wykluczyć delikatne konstrukcje, na przykład z cienkiego plastiku. Świetnie sprawdzi się klasyczne drewno. Lepiej odpuścić też sobie jasne obicia, zwłaszcza wykonane z trudnych do wyczyszczenia materiałów. Dobrym wyjściem będą łatwe do wyprania i wymiany zdejmowane poduszki.

krzesła

Stylowy salon

Należy mieć cały czas w pamięci drugie pomieszczenie, w którym krzesła będą widoczne. Salon rządzi się swoimi prawami, a jego główną funkcją jest wypoczynek i wprawienie nas w dobry nastrój. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest odpowiedni wygląd. Styl i design to aspekty, na które obowiązkowo należy zwrócić uwagę przy urządzaniu pokoju dziennego.

Krzesła wpisujące się w konkretny styl naszego salonu powinny współgrać z gamą kolorystyczną, materiałami oraz kształtami pozostałych mebli i dodatków. Dlatego na samym początku powinniśmy przyjrzeć się reszcie wyposażenia. Na przykład do salonu urządzonego w stylu klasycznym będzie pasować kolor ciemnego drewna, jednobarwne tapicerowania i subtelne zdobienia w postaci eleganckich rzeźbień. Nowoczesne, minimalistyczne wnętrze potrzebuje jasnych barw, prostych brył i materiałów.

Podczas wyboru krzeseł kuchennych powinniśmy także zwrócić uwagę na preferencje lokatorów. W przypadku singli dobrze sprawdzą się ciemne hokery – idealne do wyspy kuchennej czy lady. Z kolei w salonie dużej rodziny z dziećmi powinno znaleźć się dużo pozytywnych kolorów, bezpiecznie zaokrąglonych rogów i miękkich materiałów, nie obejdzie się też bez większej ilości krzeseł oraz obszernego stołu.

Idealnie dobrana para

Połączenie kuchni i salonu może oznaczać stół znajdujący się w obu przestrzeniach, praktyczną ladę tworzącą okno między nimi lub kuchenną wyspę. Każde z tych rozwiązań wymagać będzie innego typu krzeseł, które muszą pasować do obu wnętrz.

Najmniej problemów będzie sprawiać dobranie odpowiednich siedzisk znajdujących się przy stole. Wiele modeli spełnia jednocześnie kryteria wytrzymałości i praktyczności, prezentując się przy tym niezwykle stylowo. Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na zestawienie ze sobą dwóch różnych modeli krzeseł. Ustawiając na przykład co drugie, można w prosty sposób uzyskać efekt przenikania się aranżacji salonowej i kuchennej. Potrzeba do tego jednak sporo wyczucia i przekonania do pomysłu.

W przypadku wyspy i blatu, typowym rodzajem siedziska są wysokie stołki kuchenne, tak zwane hokery. Potocznie niekoniecznie kojarzą się one jednak z atmosferą salonu. Nic bardziej mylnego. Bez problemu można dobrać takie siedzisko, które idealnie wpisze się w wystrój tego wnętrza. Pomogą w tym na przykład miękkie obicia w kolorze pasującym do pozostałych mebli. Do klasycznego lub przytulnego wnętrza można wybrać eleganckie stołki z komfortowym oparciem. Natomiast proste, obrotowe hokery z drewna lub metalu sprawdzą się w salonie w stylu eklektycznym lub loftowym. Ponadto, w razie potrzeby, zawsze można ukryć je po kuchennej stronie blatu.

krzesło

Wybór idealnych krzeseł kuchennych nigdy nie jest prosty. Pogodzenie ich wyglądu z aranżacją salonu może być dodatkowym utrudnieniem. Jednak połączenie aspektu praktyczności, wygody i odpowiedniego stylu siedzisk nie jest na szczęście niemożliwe do osiągnięcia. Trzymając się własnego wyczucia i gustu oraz mając przed oczami ostateczną wizję całego wnętrza, można osiągnąć niepowtarzalny, fantastyczny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here