depilacja laserowa

Usuwanie włosów z całego ciała ma swoje początki już w starożytności, kiedy to kult gładkiego i bezwłosego ciała osiągnął najwyższy wymiar. Według zapisków historycznych można domniemywać, że prekursorką depilacji była niezwykle dbająca o swoją urodę Kleopatra, która przy pomocy specjalnej mikstury usuwała włosy z całego ciała, w tym głowy. Pozbywanie się włosów ze skóry praktykowali zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Depilacja

Jednak depilacja, postrzegana jako czystość ciała, szczególnie u kobiet, była czynnością naturalną wśród ludów azjatyckich i bliskowschodnich, natomiast wśród Europejczyków w okresie średniowiecza spotykała się z surową krytyką, wygłaszaną przez kościół, sprowadzana była do rangi grzechu i uznawana za szczyt rozwiązłości oraz zepsucia. Z tego powodu zaprzestano tych praktyk, gdyż i tak krój sukien oraz fason odzieży męskiej zakrywał większość widocznych włosów.Zabieg usuwania włosów z ciała na długie lata przestał być stosowany aż do początków dwudziestego wieku, kiedy to pojawiła się moda na odsłonięte ramiona, a później nogi i resztę ciała, co wymagało większej dbałości o estetykę skóry, a więc zlikwidowania owłosienia.

Depilacja laserowa

W czasach obecnych usuwanie niechcianego owłosienia spod pach, nóg czy klatki piersiowej to czynność wykonywana regularnie przez osoby starannie dbające o swój nienaganny wygląd. Te zabiegi wykonywane były – najpierw – prymitywnymi narzędziami, później specjalnie skonstruowanymi maszynkami, brzytwami czy depilatorami.Niestety, taka mechaniczna likwidacja włosów niewiele pomoże – gładka skóra utrzyma się przez jeden lub dwa dni, a następnie można zaobserwować ponowny, wzmożony wzrost włosów.

Depilacja Katowice

Przełomu w skutecznej likwidacji włosów z ciała dokonał laser, który ingerując we wnętrze mieszków włosowych, niszczy je, uniemożliwiając ponowny cykl rozwoju, co przekłada się na zanik włosów w obrębie obszaru jego działania. Depilacja Katowice jest zabiegiem prawie bezbolesnym, promień urządzenia kierowany jest punktowo na skórę, co powoduje likwidację włosów w miejscach naświetlanych. W razie nie komfortu pod czas zabiegu można zastosować kompresy z lodem, które znacznie złagodzą ewentualne podrażnienia skóry.

Depilacja laserowa Katowice

Zabiegi depilacyjne z użyciem lasera przeprowadza się w sprawdzonych salonach kosmetycznych, gabinetach SPA lub tym podobnych placówkach.Tego typu gabinety znajdują się w wielu miastach, między innymi w Katowicach. Depilacja laserowa Katowice to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here