Różeniec górski

Coraz więcej osób sięga na co dzień po zdrowe suplementy diety. Powody tego są różne. Czasem brakuje nam określonych witamin, a czasem po prostu chcemy poprawić sobie samopoczucie. Szczególną popularnością cieszy się ostatnio różeniec górski. Jakie ma zastosowanie i kiedy warto po niego sięgnąć?

Czym jest różeniec górski?

Różeniec górski to roślina o unikalnych właściwościach. Nie można znaleźć jej wszędzie. Preferuje bowiem przede wszystkim wysokogórski klimat. Występuje w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Różeniec górski to bardzo charakterystyczna roślina. Posiada mięsiste liście i delikatne kwiaty o zmiennej barwie. Wyróżnia ją też zapach, który wydziela się pod złamaniu kłączy. Jeżeli chcielibyśmy przyporządkować ją do jakiegoś typu roślin, należałoby wskazać te gruboszowate. Różeniec górski kwitnie w okresie wiosenno-letnim, czyli od maja do sierpnia. Czy pojawił się on w medycynie dopiero teraz? Oczywiście, że nie. Właściwości różeńca górskiego doceniano już wiele lat temu. Prawdopodobnie już w starożytności wykorzystywano go do leczenia różnych schorzeń.

Jak działa różeniec górski?

No właśnie, ale jak właściwie działa różeniec górski? Jakie schorzenia można dzięki niemu leczyć? Stosuje się go przede wszystkim jako składnik różnorodnych leków i suplementów, poprawiających nastrój, a także wspomagających terapię antynowotworową. Jego kłącza i korzenie zawierają bowiem związki fenolowe proste i złożone, a także związki polifenolowe, flawonoligany i flawonoidy. Z tego względu działają antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i poprawiają samopoczucie. Niektórzy wykorzystują różeniec górski również w kuchni. Podobno stanowi on znakomity dodatek do sałatek i przyrządza się go podobnie, jak szparagi. Można do tego celu wykorzystać jego korzenie i kłącze.

Gdzie kupić taki suplement diety?

Suplementy diety, zawierające różeniec górski, nie są dostępne w każdej aptece. To wciąż bardzo niedoceniany produkt, dlatego trzeba trochę starań, aby go odszukać. Polecamy między innymi sklep internetowy Foodsbyann.com. Dostępne są w nim różnorodne, ekologiczne suplementy diety. Obok różeńca górskiego warta uwagi jest również schisandra, czyli cytryniec chiński oraz ashwagadha, czyli żeń-szeń indyjski. Wszystkie działają przeciwzapalnie i dodatkowo wspomagają leczenie depresji i innych, podobnych stanów. Co również istotne, suplementy, zawierające różeniec górski są w pełni naturalne i ekologiczne. Jeżeli zatem nie chcesz faszerować się różnymi środkami farmakologicznymi, to wybór dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here