Przemysł spożywczy i potężne maszyny produkcyjne

Kilkudziesięciometrowe taśmy produkcyjne, wielopiętrowe magazyny i hale, setki pracowników i ogromne połacie ziemi zagospodarowane na użytek fabryk to widok, który zwykle kojarzy się z ciężkim przemysłem. Niejako zdziwienie może więc budzić fakt że również w segmencie spożywczym można znaleźć wielkie linie produkcyjne wykorzystujące potężne maszyny i sprzęty. Dostarczycielem tych ostatnich często są natomiast polskie firmy, które uchodzą za jednych z najlepszych na świecie producentów maszyn dla przemysłu spożywczego.

Szeroka gama urządzeń

Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że branża maszyn do produkcji spożywczej jest bardzo rozbudowana. Obejmuje zarówno maszyny specjalistyczne do napojów różnego typu, żywności pakowanej, przetworzonej, luźnej, mrożonej i świeżej. Do bogatego parku maszynowego zalicza się też części linii produkcyjnych przeznaczonej do segregowania, obierania, krojenia, pakowania czy etykietowania oraz oczywiście wstępnego mycia warzyw, owoców czy mięsa. Wśród licznych maszyn oferowanych przez https://megabelzyce.pl/ nie brakuje na przykład blanszowników czy glazurowników, które są niezastąpione przy obróbce ryb.

Maszyny do mięsa

Oprócz tego maszyny dla przemysłu spożywczego są na bardzo wysokim poziomie technologicznym. Zastępują pracę ludzkich rąk i robią to w olbrzymim tempie przy zachowaniu dużej jakości całego procesu. Liczba odpadów przy przetwórstwie chociażby mięsa jest zminimalizowana do zaledwie kilku procent, podczas gdy obróbka ręczna przez człowieka to odpad około 1/4 całości. Najbardziej popularne maszyny do mięsa to krajalnica, ćwiartownica, przecieraczka czy schładzalniki ślimakowe.

Maszyny do warzyw

Część urządzeń z taśmy produkcyjnej ma uniwersalne działanie. Wystarczy jedynie odpowiednio zmienić ich parametry. Przykładem są maszyny do owoców oraz warzyw jak obieraczki, mieszalniki, myjnie albo rozbrylacze. Do tego oczywiście cała gama maszyn odpowiedzialnych za dozowanie i pakowanie, które z powodzeniem można używać również do obróbki produktów na przetwory, w słoikach a nawet przypraw czy ziół pakowanych w torebki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here