Pieluchy wielorazowe

Wielorazowe pieluchy są doskonale znane naszym mamom i babciom. Na słynnych pieluchach tetrowych wychowały się całe pokolenia, zanim na rynku pojawiły się popularne „pampersy”. Wielorazowe pieluszki znów powróciły do łask, choć w zmienionej oraz wygodniejsze formie, i cieszą się rosnącą popularnością. Coraz więcej rodziców decyduje się na to rozwiązanie, kierując się wieloma względami. Zobacz jak zacząć przygodę z wielorazowymi pieluchami i czy to rozwiązanie się opłaca!

Jakie zalety posiada wielorazowa pielucha?

Dlaczego wielorazowe pieluchy cieszą się coraz większym powodzeniem? Rodzice wskazują wiele zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim tego rodzaju pieluszki są przyjazne środowisku, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, można używać ich wielokrotnie. Co więcej, na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów więc pieluszka już sama w sobie stanowi modny element. Wiele rodziców jako główną zaletę wskazuje brak odparzeń i podrażnień skóry, co w przypadku jednorazowych pieluszek jest dość częste. Pieluszki wielorazowe nie zawierają substancji chemicznych oraz nie są bielone przy użyciu chloru, co sprawia, że są bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka, a także pozwalają jej oddychać.

Czy wielorazowe pieluszki są tańsze od tych jednorazowych?

Dla rodziców rozpoczynających przygodę z pieluszkami cena pieluch wielorazowych dla noworodka może wydawać się nieatrakcyjna, gdyż na początku faktycznie trzeba wydać sporo pieniędzy na zakup kilku par otulaczy oraz zapasu wkładów. W długofalowej perspektywie, rozwiązanie to jest bardziej opłacalne niż pieluszki jednorazowe już przy jednym dziecku. Co więcej, pieluchy wielorazowe można wykorzystać również przy kolejnym dziecku, więc rozwiązanie to samo w sobie jest bardziej opłacalne, a przede wszystkim o wiele bardziej ekologiczne.

Otulacze, kieszonki i wkłady, czyli jak rozpocząć przygodę z pieluchami wielorazowymi?

Jakie pieluszki wielorazowe dla noworodka kupić? Do wyboru masz kilka opcji. Popularnym rozwiązaniem jest otulacz bądź kieszonka z wkładem. Oba te elementy same w sobie nie pochłaniają wilgoci i stanowią jedynie zewnętrzną warstwę, która chroni przed przeciekaniem. By pieluszka spełniała swoją rolę, trzeba użyć również wkładu. Wkłady do pieluch wielorazowych należy wymieniać za każdym razem, gdy zmieniasz pieluszkę. Pierze się je w pralce, z dodatkiem delikatnego i łagodnego dla dziecięcej skóry detergentu. Przed praniem zasadniczym dobrze jest uruchomić płukanie, które ułatwi pozbycie się nieczystości z pieluszki. Otulacze i kieszonki natomiast można prać nieco rzadziej.

Czym różni się kieszonka od otulacza? Kieszonka składa się z dwóch warstw materiału, pomiędzy którymi umieszcza się wkład. Swoją nazwę zawdzięcza właśnie kształtowi. W przypadku otulacza natomiast wkład umieszcza się bezpośrednio przy pupie dziecka i wówczas zakłada się warstwę zewnętrzną. Ciekawe wzory zarówno kieszonek jak i otulaczy znajdziesz na stronie https://www.empik.com/dziecko/pieluchy-akcesoria/wielorazowe.

AIO i SIO, czym się od siebie różnią i co oznaczają?

Na różnego rodzaju stronach poświęconych pieluszkom wielorazowym można napotkać się na pojęcia AIO i SIO. Co one oznaczają? AIO to pieluszka wielorazowa od razu gotowa do użycia. Oznacza to, że posiada ona już wszyty wkład więc wystarczy założyć pieluszkę tak samo jak tą jednorazową. SIO natomiast to warstwa zewnętrzna wykonana z wodoodpornego materiału z dopinanym wkładem.

Eko pieluchy wielorazowe to popularne rozwiązanie ze względu na cenę i dbałość o środowisko, coraz częściej wybierane przez rodziców. Ich założenie jest proste, a komfort użytkowania i bezpieczeństwo przemawiają na korzyść takiego rozwiązania.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here