książki obyczajowe

Czytanie to pasja wielu osób. Pomaga w rozwijaniu wyobraźni, pozwala zdobywać wiedzę i przybliża nam zakątki, których nie znamy. Może także dostarczać rozrywki, poszerzać horyzonty i sprawiać, że przenosimy się do świata, jakiego na co dzień nie spotykamy, pełnego magii i niezwykłych cudów. Jednak dla wielu osób najważniejsze są te historie, które rozgrywają się niemal na naszym podwórku: opowieści obyczajowe.

Powieści – dlaczego tak je lubimy?

Warto zacząć od zastanowienia się, dlaczego w ogóle lubimy powieści. Większość osób ceni je na równi lub nawet bardziej od literatury faktu. Przede wszystkim wynika to z możliwości czerpania z nich rozrywki – to właśnie powieści pozwalają nam oderwać się na chwilę od rzeczywistości, niezależnie od tego, gdzie się rozgrywają. Wraz z ich bohaterami przeżywamy ich życie, co pozwala nam nierzadko zapomnieć o własnych troskach.

Powieści obyczajowe są jednymi z tych, które są wybierane niezwykle często ze względu na łatwość wczucia się w role bohaterów, o których opowiadają. Przedstawiają doświadczenia i przeżycia osób, które moglibyśmy spotkać nawet w sąsiedztwie. Co więcej, każde z wydarzeń możemy sobie zazwyczaj bardzo łatwo wyobrazić, gdyż nie jest odrealnione.

Obyczajowe opowieści z odrobiną miłości

Opowieści o miłości bez wątpienia są kolejnym, które są niezwykle cenione przez współczesnych czytelników. To także nie zaskakuje, gdyż emocje, które im towarzyszą, nierzadko budzą też emocje czytelników. Co więcej, sprawiają, że możemy pomarzyć o podobnym zakończeniu jak w powieści lub wręcz przeciwnie – wyciągnąć z niego wnioski na dalsze, własne życie.

Wśród opowieści obyczajowych, w których miłość odgrywa ważną rolę, wyróżnić możemy między innymi powieść Niny Reichter “LOVE Line”. Nie zabraknie w niej głębokich emocji, przeżyć, a także niemałych wyzwań stojących przed bohaterami. Co więcej, na pewno nie jedna osoba odnajdzie w tej historii wiele cennych doświadczeń, z których skorzysta także w swoim życiu. Niemal obowiązkowa lektura dla każdej kobiety.

Z nutką tajemniczości i filozofii

Innym typem powieści obyczajowych są te, które niosą w sobie głębsze, nieco filozoficzne przesłanie i zachęcają do własnych przemyśleń. Ich tajemniczość może sprawiać, że balansują na pograniczu powieści obyczajowych i paranormalnych czy też realizmu magicznego. Jednak ich piękno tkwi tak naprawdę w tym, że nie dają jasnych odpowiedzi, a stawiają przed nami sporo pytań.

Wśród tych powieści na uwagę na pewno zasługuje “Człowiek, który widział więcej”, Erica-Emmanuela Schmidta. To powieść o człowieku, który ma dar. Widzi tych, którzy odeszli. Próbuje też chronić tych, którzy jeszcze nie są po drugiej stronie.

Jeśli lubisz tajemnicze, wręcz niewyjaśnione zjawiska i trudne pytania, to na pewno powieść dla ciebie. Znajdziesz ją w księgarni Hada w dziale obyczajowym: https://ksiegarniahada.pl/ksiazki-obyczajowe-literatura-obyczajowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here