Babolat

Babolat to marka, która od wielu lat istnieje na rynku. To ekipa, która dba o to, aby tenisiści mogli ćwiczyć swoje umiejętności na wysokiej jakości sprzęcie. Wystarczy nadmienić, że z ich oferty skorzystali tacy czołowi gracze, jak Pete Sampras, Boris Becker, Bjorn Borg, Andy Roddick czy Carlos Moya. No tak, ale rekomendacja znanych nazwisk wcale nie pomoże wybrać dobrej rakiety, czy też odpowiednich butów do poruszania się na korcie. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup takich detali?

Odpowiednia rakieta do tenisa

W ofercie marki Babolat można znaleźć wiele rakiet. Czy to oznacza, że należy wybrać pierwszą lepszą? Oczywiście, że nie. W pierwszej kolejności należy ustalić dla kogo ta rakieta ma być. Czy będzie to dziecko w wieku np. 6 lat, młodzież, czy też osoba dorosła? Drugie kryterium to poziom umiejętności. Tyczy się to w szczególności dzieci. Nie warto dla maluchów kupować rakiety na długi okres. Jeżeli maluch nabierze więcej pewności siebie, umiejętności, to trzeba będzie pomyśleć o zmianie sprzętu. Tym bardziej, że dzieci też szybko rosną. Wymiary poszczególnych osób również mają wpływ na dobór rakiety.

W Babolacie znaleźć można naprawdę różnorodne rakiety, ale na ostateczną decyzję powinien wpłynąć również naciąg rakiety. O co dokładnie chodzi? O jego wytrzymałość i elastyczność. Tym bardziej, jeżeli chodzi o osoby dorosłe, które zdecydowanie dłużej korzystają z rakiet do tenisa. Do wyboru są te rakiety, które posiadają naciąg sztuczny, wykonany z materiałów syntetycznych lub poliestrowych, naciąg naturalny lub hybrydowy.

Jak wybrać odpowiednie buty do tenisa?

Czy marka Babolat ma w swojej ofercie buty do biegania po korcie? Tak. Aczkolwiek do ich zakupu również należy podejść w sposób świadomy. Co więc należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup odpowiedniego obuwia? Oto lista najważniejszych czynników:

  • podeszwa – pod uwagę należy wziąć rodzaj powierzchni, na której będzie się grało. Tenisiści mają do czynienia z kortami twardymi, trawiastymi i na mączkę.
  • dopasowanie obuwia – tego rodzaju buty nie mogą być za ciasne, ani za luźne. Powinny one pozostawiać tylko ok. 0,5 cm luzu, dzięki czemu są w stanie zapewnić maksymalny poziom wygody i komfortu graczom. Co ważne, obuwie musi w odpowiedni sposób amortyzować podbicie stopy! Jedna z najważniejszych rzeczy, o której zapomina wielu sportowców.

W Babilacie można dostać buty w różnych rozmiarach, kolorach. Czy będą one komuś odpowiadać? Całkiem możliwe, że tak, dzięki czemu będzie można zapewnić sobie maksymalną wygodę na korcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here