oświetlenie LED

Właśnie starasz się dostosować odpowiedni typ oświetlenia dla nowego domu? Powoli je planujesz, ale mnoga ilość rozwiązań do wyboru tylko utrudnia ci zadanie, bo sprawia, że błądzisz wśród tych wszystkich nietypowych rozwiązań niczym zagubione dziecko we mgle? W takim razie postaw na coś sprawdzonego. Przede wszystkim wybierz oświetlenie LED do domu i postanów, że w zostanie ono zastosowane w każdym twoim pojedynczym pomieszczeniu. Oświetlenie LED w tym momencie jest tak naprawdę jedynym dobrym wyborem. Decydując się na nie, jesteś już o krok bliżej do osiągnięcia celu, jakim jest idealne i praktyczne rozświetlenie wnętrza całego budynku.

Oświetlenie LED do domu

Teraz nadeszła pora na wybór konkretnych lamp. Każda żarówka LED musi bowiem znaleźć się w jakiejś oprawie, a każda z tych opraw będzie wpływać po części na wizerunek kreowanej aranżacji, co oznacza, że musi do tej aranżacji pasować. Pamiętaj o tym, by wszystkie lampy zawsze dopasowywać oddzielnie do poszczególnych pomieszczeń. Nawet nie myśl o tym, by kupić gotowy zestaw kilku lamp (no bo taki zestaw wychodzi przecież taniej), by później porozstawiać te lampy po wszystkich pokojach – to na pewno się nie uda i nie da ci dobrego wizualnego efektu. Co innego pasuje do łazienki, a co innego do kuchni czy sypialni. W przypadku pomieszczenia kąpielowego dobrym wyborem będą zawsze kinkiety łazienkowe. Oczywiście one nie stworzą podstawy oświetlenia, ale będą dla niego doskonałym uzupełnieniem, zwłaszcza jeśli zadecydujesz, że nie chcesz umieszczać w łazience jakiejś jednej większej lampy, a wolisz postawić na kilka drobniejszych punktów, rozmieszczając je równomiernie na suficie.

A co z pozostałymi pomieszczeniami? Spójrz na nie obiektywnym okiem, oceń styl ich aranżacji i spróbuj zadecydować, co takiego mogłoby ją dopełnić albo – wręcz przeciwnie – efektownie się z nią skontrastować. Wybór masz ogromny. Przejdź się do dowolnego sklepu z oprawami świetlnymi, a zostaniesz wprost zasypany przeróżnymi ciekawymi wariantami produktów. Możesz wybierać klasyczne kryształowe żyrandole, pasujące przede wszystkim do eleganckich wnętrz, albo postawić na coś super nowoczesnego, czyli np. halogeny sufitowe bądź mochromatyczne plafony wykonywane ze sztucznych tworzyw. Pamiętaj, że lampa nie ma być wyłącznie oprawą i zabezpieczeniem dla żarówki. Ona sama w sobie może przecież pełnić funkcję dekoracyjną. Koniecznie wykorzystaj ją właśnie w tym celu. Za sprawą odpowiednio dopasowanych lamp cały twój dom może zmienić się dosłownie nie do poznania (oczywiście na korzyść!).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here