kawa

W dzisiejszych czasach osoby prowadzące firmę i zatrudniające pracowników wiedzą, że nie ma lepszego sposobu zachęcającego personel do twego, aby z chęcią i zapałem wykonywał swoje obowiązki, niż odpowiednia motywacja. Pomijając kwestię zarobków i premii wpływ na to mają inne ważne czynniki, takie jak atmosfera w pracy.

Co wpływa na tę atmosferę?

Wydawać by się mogło że to zabrzmi banalnie, ale kawa w biurze dla pracowników jest czynnikiem, który wprowadza często dobry nastrój. Dlatego warto pokazać pracownikom, że się ich docenia. Można by powiedzieć , że pracodawca ma obowiązek zapewnienia ciepłego napoju, jakim jest właśnie kawa, czy herbata. Dodajmy, że bardzo często jest to najtańsza kawa do biur i tania herbata, która stoi sobie w szafce, a pracownicy zazwyczaj są zmuszeni przynosić kawę z domu, odrobinę lepszą jednak i tak nie najlepszą, gdyż nie mają możliwości jej zaparzyć w inny sposób, niż zwyczajnie zalać gorącą wodą z czajnika.

Aby zdobyć szacunek pracowników warto wyposażyć swoją firmę w profesjonalny ekspres, czyli taki, który mieli ziarna kawy, wydobywając cudowny zapach. Po takiej kawie inaczej się pracuje. Nie każdy posiada taki ekspres w domu, dlatego możliwość wypicia kawy, jak z restauracji, będzie dodatkowym pozytywem, dla którego rano chce się wstać z łóżka. Kawa ziarnista do biura to w zasadzie niewielki wydatek, sklep Caffe Grano często oferuje liczne promocje na duże opakowania tych kaw.

Dobra kawa w firmie

Kawa to niezbędny element wyposażenia biura. Często możemy spotkać się z możliwością wypicia kawy w korporacjach, zatrudniających pracowników na stanowiskach biurowych, w bankach. Warto, aby inne firmy także w ten sposób motywowały pracowników. Na pewno będzie to miłe zaskoczenie dla pracujących tam osób. O ile w biurowcach nie jest to zaskoczeniem, to w małych sklepach, prywatnych firmach będzie bardziej docenione, zwłaszcza, jeżeli pracownicy dobrze znają się z właścicielem. Powiedzmy sobie szczerze, w dużych korporacjach pracownicy są świadomi, że kierownik nie zawsze ma wpływ na to, czy ekspres znajdzie swoje miejsce w firmie.

Drugą sprawą jest, że korporacje także często oszczędzają na czym się da, także na dodatkach udostępnianych pracownikom. Wszystko to zależy od aktualnej sytuacji finansowej firmy. Natomiast w małych przedsiębiorstwach warto takie pomysły wprowadzać, gdyż na pewno będzie to zauważone. Jak już wcześniej zostało wspomniane atmosfera w pracy to kluczowy czynnik wpływający na to czy firma będzie dobrze prosperować. Aby ją skutecznie zbudować, warto zacząć od dobrej kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here