Ekogroszek

Ekogroszek jak sama nazwa wskazuje, mówi nam, że mamy do czynienia czymś zarówno drobnym, jak i ekologiczny. Mimo wszystko to paliwo stałe produkowane jest z klasycznego węgla opałowego, jakim jest węgiel brunatny czy kamienny. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie zaletami charakteryzuje się ekogroszek?

Przede wszystkim jest to naprawę ekonomiczne paliwo, które możemy wykorzystywać do ogrzewania naszego domu. Wysoka kaloryczność tego surowca sprawia, że piec na ekogroszek mimo swojej niemałej ceny w dłuższej perspektywie jest naprawdę opłacalny. Nie możemy również zapomnieć o znacznie ograniczonej emisji szkodliwych pyłów czy gazów. Ekogroszek to bardzo wysokokaloryczne oraz odsiarczone paliwo, dzięki czemu nie spotkamy się w nim ze zbyt dużą ilością groźnych substancji. Warto także wspomnieć o wielkiej wygodzie. Piec na ekogroszek może być całkowicie zautomatyzowany, dlatego komfort jego użytkowania jest naprawdę spory. Niemałą zaletą jest również stosunkowo prosta optymalizacja spalania, dzięki której możliwe jest zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Jakie są wady ekogroszku?

Jedną z podstawowych wad takiego rozwiązania są koszty inwestycji, z jakimi musimy się liczyć w tym wypadku. Odpowiedni kocioł z podajnikiem to wydatek rzędu około 10 000 złotych. Co więcej, sam zakup to nie wszystko, konieczne są również przeglądy oraz konserwacja, a uszkodzenie choć jednego elementu może skutkować niemałymi kosztami. Ponadto, awaryjność sprzętu takiego typu jest dość duża dlatego, tę wadę również trzeba mieć na uwadze. Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że bardzo ważne jest dbanie o jakość ekogroszku, którego używamy.

Ekogroszek — czy warto?

Jak widać, ekogroszek to rozwiązanie, które ma zarówno swoje zalety, jak i wady. W związku z tym, czy warto się na nie zdecydować? Niestety jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie po prostu nie ma. Wszystko jest zależne od naszych oczekiwań oraz możliwości finansowych. To właśnie na ich podstawie powinniśmy podjąć tę decyzję.

Więcej informacji na:https://ekogroszek-patriot.pl/produkty/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here