Dywany skandynawskie

Styl skandynawski jest w ostatnich latach absolutnym hitem w aranżacji wnętrz. Jeśli marzy Ci się mieszkanie urządzone właśnie w takiej estetyce, musisz zadbać o każdy mniejszy lub większy szczegół. Dywan na pewno nie jest tylko detalem, ale ważnym elementem wystroju. Dlatego warto wiedzieć, jakie dywany idealnie wpiszą się w skandynawskie aranżacje wnętrz.

Dywany skandynawskie – naturalne materiały

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim pełne są elementów wykonanych z naturalnych materiałów. Nie inaczej jest z dywanami. W mieszkaniu urządzonym w tej stylistyce powinny znaleźć się dywany wykonane z bawełny, wełny lub innych naturalnych tkanin. Dzięki temu:

  • są przyjazne środowisku;
  • gwarantują bardzo przyjemny dotyk;
  • doskonale tłumią odgłosy stąpania i inne dźwięki;
  • pomagają w utrzymaniu ciepła;
  • oczyszczają powietrze we wnętrzu, zatrzymując kurz i inne substancje.

Ze względu na wrażliwość naturalnych materiałów dywany skandynawskie powinny być regularnie czyszczone. Najlepiej jest korzystać z profesjonalnych usług czyszczenia dywanów, które są bezpieczne dla ich struktury oraz jakości tkanin.

Kolorystyka dywanów skandynawskich

W stylu skandynawskim dominują jasne kolory. Wśród dywanów oraz innych elementów tego wystroju najczęściej spotykamy różne odcienie bieli i szarości, a kontrastową barwą, wykorzystywaną w ozdobnych detalach, jest czerń. To właśnie te kolory znakomicie dopełniają wnętrze, w którym meble, ściany i podłogi występują w jednolitych i stonowanych barwach.

Jednakże dywany dają bardzo dużo możliwości przełamania panującej w stylu skandynawskim kolorystyki. Położenie na podłodze dywanu w wyróżniającej się barwie pozwoli Ci ożywić wnętrze i nadać mu jeszcze więcej przytulności. Dlatego w tej estetyce sprawdzą się m.in. granatowe dywany, a także modele w odcieniach zieleni, piaskowej żółci czy nawet delikatniejszej czerwieni.

Minimalistyczne wzornictwo dywanów w stylu skandynawskim

Styl skandynawski należy do minimalistycznych estetyk, w których występuje stosunkowo mała ilość zdobień. Zdobienia te charakteryzują się natomiast prostotą i małym stopniem skomplikowania. Dywan do salonu w stylu skandynawskim nie powinien zatem odbiegać od tej reguły.

Naturalnym wyborem będą oczywiście gładkie dywany, w jednolitych barwach, wpisujących się w skandynawską estetykę. Nie oznacza to jednak, że tylko taki wybór okaże się trafiony i spójny z wystrojem mieszkania. W skandynawskim wnętrzu sprawdzi się dywan w paski lub inne wzory geometryczne, takie jak romby, prostokąty czy nawet gwiazdy. W stylistyce tej świetnie sprawdzą się dywany z włóknami ułożony w jodełkę. Popularne są też motywy roślinne i zwierzęce.

Gdzie kupić dywany skandynawskie?

Urządzasz mieszkanie w stylu skandynawskim? Wiesz już, że dywany to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza w tej estetyce. Dywany, które zarówno swoim wykonaniem, jak i wzornictwem perfekcyjnie wpisują się w minimalistyczną i nawiązującą do natury skandynawską aranżację, znajdziesz w sklepie Carpets & More.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here