kominek elektryczny

Każdy z nas pragnie mieć w domu piękny wystrój. Najlepszego uroku wnętrzu dodaje kominek. Blask żywego ognia sprzyja odprężeniu, dlatego uwielbiamy patrzeć się w płomienie godzinami.

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na wybudowanie prawdziwego kominka, gdyż jest to możliwe tylko we własnym domu. Mieszkańcy bloków oraz budynków wielorodzinnych mogli kiedyś pomarzyć o własnym kominku. Teraz jednak jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ nowoczesną alternatywą jest kominek elektryczny.

Czym jest elektryczny kominek?

Kominki elektryczne swoim wyglądem są bardzo podobne do tradycyjnych kominków, ale tutaj nie stosuje się drewna, nie ma ognia ani popiołu. Tego rodzaju kominek zasilany jest prądem, więc nie potrzebuje komina czy jakiejkolwiek wentylacji.

Elektryczny kominek wytwarza tylko iluzję ognia. We wnętrzu wyświetlany jest obrazek, który najbardziej realistycznie wygląda, w modelach posiadających funkcje 3D.

Jeżeli chcielibyśmy także wsłuchiwać się w efekty dźwiękowe to można również zamówić kominek z syntezatorem dźwięku, który będzie emitował odgłosy palącego się drewna. Za pomocą pilota lub przycisków na urządzeniu możemy ustawić wielkość i jasność płomienia.

W jaki sposób zamontować kominek elektryczny?

Bardzo prosty i bezproblemowy jest montaż kominka elektrycznego. Jeśli chodzi o jego użytkowanie to jest praktycznie bezobsługowe, ponieważ wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, ustawić odpowiednie parametry oraz dodać wody do zbiornika, by mogła się wytwarzać para wodna.

Decydując się na zakup kominka elektrycznego mamy do wyboru modelu ścienne, stojące i narożne. Istnieją także kominki w montowane w meble oraz wkłady kominowe, które możemy umieścić w obudowie skonstruowanej własnoręcznie.

Największe zalety kominków elektrycznych to komfort użytkowania oraz pełne bezpieczeństwo. W takim urządzeniu nie trzeba uzupełniać paliwa czy czyścić paleniska. Nie produkują ognia, dymu czy nawet popiołu, więc nie stwarzają takiego zagrożenia jak kominki tradycyjne.

Popularność zdobywają także modele o większej mocy grzewczej, dzięki czemu urządzenie stanowi również dodatkowe źródło ogrzewania. Kominki elektryczne pozwalają także stworzyć fantastyczny wystrój wnętrza w salonie czy każdym innym pomieszczeniu. Wiele różnych kominków można znaleźć na: https://www.komineo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here