perfumy orientalne

Perfumy orientalne, dawniej królujące wyłącznie na Półwyspie Arabskim, obecnie stają się coraz popularniejsze na rynku zachodnim. Wiele kobiet, znudzonych klasycznymi produktami, decyduje się na eksperymenty z zapachami Orientu. Sporo z nich, raz spróbowawszy zupełnie odmiennego rodzaju perfum, nigdy nie wraca już do konwencjonalnych zapachów znanych z zachodnich drogerii.

Zapach, który ewoluuje

Tym, co odróżnia perfumy orientalne od konwencjonalnych perfum zachodnich, jest przede wszystkim ich skład. Linie zapachowe powstałe na terenach Półwyspu Arabskiego nie posiadają dodatku alkoholu. Z tego względu ich woń rozwija się zupełnie inaczej, niż dzieje się to w przypadku znanych nam zachodnich marek.

Perfumy orientalne tworzone są na bazie naturalnych olejków. Ich zapach na skórze powoli ewoluuje – jest to proces wielogodzinny. Przez pierwsze trzy godziny perfumy arabskie zauważalnie nabierają mocy, a wraz z upływem dnia ich woń staje się nieco subtelniejsza i cieplejsza, lecz nigdy w zupełności nie wietrzeje.  

Oud, czyli najsłynniejsza nuta zapachowa Orientu

Oud to najbardziej charakterystyczna dla Półwyspu Arabskiego nuta zapachowa. Czerpie się ją z drewna agarowego lub aloesowego. Zapach ten opisuje się jako balsamiczny i drzewny, który z początkowego dymnego wrażenia, stopniowo przybiera bardziej słodką formę. Orientalne perfumy często zyskują sobie rzesze zwolenniczek właśnie ze względu na ten rzadko spotykany w Polsce aromat.

Początek przygody z perfumami orientalnymi

Swoją przygodę z zapachami warto rozpocząć od testowania tradycyjnych marek wywodzących się z Półwyspu Arabskiego. Wśród nich znajdziemy między innym Swiss Arabian – firmę działającą na rynku od lat 70-tych, która w swoich początkach działała wraz z wysoce szanowanym szwajcarskim producentem perfum – Givaudan Roure. Efektem tej znajomości są linie perfum będące połączeniem europejskich oraz arabskich tradycji. Zapachy Swiss Arabian mogą być idealnym rozwiązaniem dla kobiet przyzwyczajonych do klasycznych europejskich zapachów, lecz równocześnie poszukujących nowych, niekonwencjonalnych i zauważalnych produktów.

Źródło:

https://yasmeen.pl/orientalne-inspiracje/swiss-arabian-arabskie-kosmetyki/