studio fotograficzne

Jesteś początkującym fotografem, czy może masz już w swoim portfolio kilka profesjonalnych sesji? Tak na prawdę to nie ważne ile masz za sobą wykonanych zleceń, nigdy nie jest za późno by zadbać o profesjonalne wyposażenie swojego fotograficznego atelier, ponieważ oprócz naszych prac, to z jakim sprzętem pracujemy może przyciągnąć nowych klientów, w końcu kto z nas nie chciał by wiedzieć, że pracuje z profesjonalistą, więc odpowiedzmy na pytanie, co powinno się znaleźć w studiu fotograficznym?

Co powinieneś kupić do swoje studia fotograficznego?

Zdecydowanie najważniejszym obiektem w naszym studio, jest sam aparat i jednocześnie obiektywy dostosowane do rodzaju wykonywanych zdjęć, portrety wymagają innej ogniskowej niż zdjęcia produktów, które będziemy chcieli zareklamować, to oczywiste, jednak nie mniej ważnym niż sam aparat czy wspomniane obiektywy, jest oświetlenie studyjne dostępne na przykład w sklepie https://notopstryk.pl/pl/c/Lampy-studyjne/470, mamy tutaj wiele lamp do wyboru, od małych lamp błyskowych po duże lampy studyjne. Oczywiście najważniejsze jest bezpośrednie oświetlenie przedmiotu lub osoby, którą chcemy sfotografować, lampy błyskowe dobrze sprawdzą się w pracy z żywym materiałem, inaczej sprawa wygląda przy produkcji zdjęć przedmiotów, które są nieruchome, tutaj możemy zastosować światło, które jest ciągłe.

Będąc przy lampach, pamiętajmy o ich odpowiednim ustawieniu, najlepiej jeśli przetestujemy różne umiejscowienia i wybierzmy te, które nam najbardziej odpowiada. Pamiętajmy też o tle, najczęściej używane przez fotografów jest jasne i czyste tło, gdy robimy zdjęcia małym przedmiotom, takim jak biżuteria czy obuwie, świetnie sprawdzą się małe, bezcieniowe namioty.

Ceny akcesoriów fotograficznych

Wiedząc już, co najbardziej przyda nam się w naszym studiu, przejdźmy do cen, te najtańsze lampy kupimy już za 200-500 złotych i jeśli jesteśmy na początku naszej kariery, takie lampy powinny spełniać nasze oczekiwania, tła studyjne dostępne są w cenie 100 do 200 złotych, a najdroższą częścią jest sam aparat, body takiego aparatu fotograficznego to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, również tyle mogą kosztować nas same obiektywy.

Jak widzimy koszt takiego obiektu może sporo kosztować nasz budżet, jednak jeśli chcemy zacząć zarabiać jako fotograf, musimy liczyć się, że najpierw spotkamy się z potrzebą zainwestowania w swoją pasję, oszczędności szukajmy na mniejszych rzeczach, takich jak blendy czy różnego rodzaju filtry do obiektywów, dobrym sposobem będzie rozeznanie w cenach na różnych stronach internetowych czy w sklepach stacjonarnych, ten sam produkt, może kosztować nawet kilkaset złotych mniej, tak więc szukajmy i rozwijajmy nasze studio wraz z naszymi umiejętnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here