Co obejmuje ubezpieczenie assistance samochodu

Każdy posiadacz samochodu musi wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Warto wykupić również dobrowolną polisę assistance. O tym, jak bardzo jest ona pomocna, przekonał się każdy kierowca, któremu zdarzyła się awaria lub inna sytuacja kryzysowa na drodze. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zyskasz dzięki ubezpieczeniu assistance.

Co to jest ubezpieczenie assistance?

Dzięki ubezpieczeniu assistance mamy zapewnioną pomoc w przypadku zaistnienia określonych zdarzeń w czasie jazdy, które powodują unieruchomienie pojazdu. Może to być awaria samochodu, wypadek, kradzież lub dewastacja auta, utrata kluczyków, a nawet choroba lub śmierć kierowcy. Sumy ubezpieczenia na poszczególne rodzaje usług zróżnicowane są w zależności od rodzaju oferty.

Ubezpieczenie assistance – pakiet podstawowy i rozszerzony

Warianty podstawowe ubezpieczenia assistance dołączane są do obowiązkowych ubezpieczeń OC bezpłatnie, lecz zakres pomocy jest w takim przypadku ograniczony. W ramach podstawowego wariantu ubezpieczyciel zapewnia bezpłatny dostęp do telefonu w celu organizacji auta zastępczego, holowanie do określonej odległości od miejsca zdarzenia, najczęściej do 100 kilometrów lub naprawę zepsutego pojazdu na miejscu zdarzenia do wyznaczonej kwoty.

Jednak, w szczególności dla osób dużo podróżujących na znaczne odległości, podstawowy pakiet nie jest wystarczający. Dla kierowców, którzy dużo jeżdżą, prawdopodobieństwo awarii pojazdu lub wypadku komunikacyjnego jest większe. Polecane jest więc w szczególności dla nich skorzystanie z oferty rozszerzonego ubezpieczenia assistance.

Do polis AutoCasco dołączane jest ubezpieczenie assistance zawierające dodatkowe usługi, jak nocleg w hotelu i powrót do domu lub kontynuacja podróży pojazdem zastępczym, który może być wykorzystywany do 3-4 dni.

Pakiety ubezpieczeń assistance

Pakiety ubezpieczeń assistance

W ramach jeszcze bardziej rozbudowanego pakietu assistance, który można zakupić oddzielnie, mniej restrykcyjne są limity odległości holowania czy czasu użytkowania samochodu zastępczego. Rozszerzona oferta może zawierać również usługi takie jak pomoc prawna, pokrycie kosztów parkingu czy zatrudnienie kierowcy zastępczego.

Polisa assistance w Polsce i za granicą

Ubezpieczyciele oferują specjalne polisy assistance międzynarodowe, dzięki którym pomoc w przypadku awarii czy wypadku, kierowca może otrzymać np. w całej Europie, w innych krajach lub do określonego limitu kilometrów od granicy Polski.

Takie ubezpieczenie na zagraniczne trasy można wykupić na okres krótszy niż rok, co jest bardzo praktyczne w przypadku planowania jednego czy dwóch wyjazdów zagranicznych. Oczywiście warto pamiętać, aby tego rodzaju ubezpieczeń szukać w profesjonalnych firmach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here