Co należy wiedzieć o deweloperze

Z pewnością każdy słyszał kiedykolwiek o deweloperze. Z reguły wiemy, że jest to pewien przedsiębiorca, który zajmuje się tym, aby realizować inwestycje budowlane. Kim dokładnie jest deweloper? Jakie elementy powinna zawierać umowa z deweloperem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Kim jest deweloper?

Gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować dewelopera, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien inwestor, którym to może być osoba fizyczna lub prawna. Ma za zadanie budowanie nieruchomości, by móc je potem sprzedać lub wynajmować. Wiodącym deweloperem w Krakowie jest „Super Krak”, o którym więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.superkrak.com.pl/. Prowadzi prace dewelopersko-inwestorskie w zakresie szeroko rozumianego budownictwa.

Umowa z deweloperem- co powinna zawierać?

Kiedy już wiemy czym zajmuje się deweloper, powinniśmy w sposób szczególny zwrócić uwagę na najważniejsze elementy umowy, które powinny się w niej znaleźć. Przede wszystkim należy jasno określić obie strony umowy, uwzględniając miejsce i datę podpisania dokumentu. Niezbędne okażą się informacje na temat kupowanej nieruchomości, chodzi w tym przypadku o położenie, nie tylko adres ale i numery działek i ksiąg wieczystych, które dotyczą danej nieruchomości. Oprócz tego należy określić powierzchnie i układ pomieszczeń, a także termin rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do umowy, możemy ją przedyskutować z prawnikiem, który z pewnością wskaże ewentualne błędy, luki i niedoskonałości. W umowie deweloperskiej istotna jest informacja, jak zabezpieczone będą nasze pieniądze. Nie zapominajmy o tym, że deweloper pod żadnym pozorem nie może wypłacać dowolnie pieniędzy z rachunku. Jego zadaniem jest jedynie dysponowanie nimi, aby móc zrealizować daną inwestycję.

Korzystając z ofert sprawdzonych deweloperów, nie musimy jednak martwić się ani o prawnika ani o treść umowy deweloperskiej, ponieważ ze wzorem dokumentu można zapoznać się dużo wcześniej, a sprawdzeni deweloperzy, tacy jak Super Krak, często zamieszczają tego typu dokumenty na swoich stronach. Do tego korzystają z usług znanych i polecanych kancelarii prawnych. Tym bardziej istotne są doświadczenia innych osób z wybranym przez Państwa deweloperem. Czasem warto zapłacić więcej za mieszkanie, ale wiedzieć, że nie ma tu żadnych ukrytych zapisów i elementów nieuczciwej konkurencji.

Jeśli jednak traficie na nieuczciwego oferenta, w skrajnych przypadkach możliwe jest odstąpienie od umowy. Mamy takie prawo, jeśli umowa nie zawiera wymaganych elementów, zapisy umowy są niezgodne z posiadaną wiedzą lub zawierają informacje, które wręcz są niezgodne zgodne z rzeczywistością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here