wampirzy lifting

Włókna kolagenowe w naszej skórze zaczynają zanikać już po 20. roku życia. Od tego momentu rozpoczyna się proces starzenia tkanek, który skutkuje wieloma nieestetycznymi zmianami skórnymi, takimi jak przebarwienia, zwiotczenia czy zmarszczki. Do niedawna jedyną skuteczną metodą redukowania tego typu problemów skórnych była operacja chirurgiczna z zakresu chirurgii plastycznej. Współcześnie mechaniczny lifting twarzy, przeprowadzany przy pomocy skalpela, jest uważany za rozwiązanie ostateczne, ponieważ wiąże się z długim okresem rekonwalescencji i ryzykiem powikłań. Medycyna estetyczna pozwala dziś na wykonywanie znacznie mniej inwazyjnych zabiegów, które przynoszą równie satysfakcjonujące efekty w znacznie krótszym czasie. Jedną z popularnych metod wygładzania cery jest wampirzy lifting.

Wampirzy lifting – co to jest?

Dostępny w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy zabieg wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego nazywamy wampirzym liftingiem. Ta procedura medyczna polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi obwodowej, która po oczyszczeniu zostaje wstrzyknięta ponownie pod skórę. Pozwala to na odżywienie tkanek i przyspieszenie wymiany komórkowej, a co za tym idzie – wizualne odmłodzenie wizerunku pacjenta. Krew jest pobierana metodą tradycyjną (z żyły znajdującej się w zgięciu łokciowym), natomiast podawana bezpośrednio do miejsca, które ma zostać poddane rewitalizacji (najczęściej są to okolice twarzy, ale także dłonie czy pośladki). W ten sposób osiągamy efekt wygładzenia zmarszczek pod oczami i zmarszczek na czole, spłycenia blizn czy redukcji cellulitu. Inne rezultaty widoczne po zabiegu to:

 • poprawa ukrwienia skóry,
 • wygładzenie zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach,
 • powstrzymanie wypadania włosów,
 • spłycenie doliny łez,
 • poprawa metabolizmu komórek skóry,
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
 • poprawa mikrokrążenia skóry,
 • nawilżenie i głębokie odżywienie tkanek,
 • zmniejszenie widoczności rozstępów,
 • redukcja wiotkości skóry,
 • usunięcie przebarwień.

Wampirzy lifting jest zabiegiem wyjątkowo skutecznym. Dzieje się tak, ponieważ pobierana od pacjenta krew obwodowa zawiera komórki macierzyste oraz płytki krwi, które odpowiadają za regenerację tkanek. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że przyspieszają proces rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent po zabiegu może natychmiast wrócić do swoich codziennych zajęć. Co więcej, osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane nie tylko w medycynie estetycznej, ale także pourazowej, przede wszystkim w ortopedii. Udowodniono, że składniki krwi wspomagają m.in. leczenie uszkodzeń i zwyrodnień stawów.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są również wyjątkowo bezpieczne. Wykorzystanie własnych komórek pacjenta nie wiąże się bowiem z ryzykiem odrzucenia przeszczepu przez organizm. Procedura jest przeprowadzana metodą mezoterapii igłowej, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Warto też zauważyć, że decydując się na wampirzy lifting, osiągamy zdecydowanie bardziej naturalne efekty, niż ma to miejsce w przypadku zabiegów z wykorzystaniem botoksu czy kwasu hialuronowego.

Wampirzy lifting – przygotowanie do zabiegu

Wampirzy lifting nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Jeżeli chcemy zwiększyć ilość osocza bogatopłytkowego we krwi (poprawić jakość wstrzykiwanego preparatu), warto przez kilka dni przez zabiegiem dbać o wypijanie 2-3 litrów wody na dobę. Ponieważ mezoterapia igłowa wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, wampirzy lifting nie może zostać przeprowadzony u osób, u których występuje:

 • ciąża i laktacja,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • stany zapalne na skórze, 
 • skóra źle tolerująca iniekcje (m.in. skóra naczynkowa),
 • choroba nowotworowa.

Możliwe skutki uboczne zabiegu to: drobne grudki, zaczerwienienia, zasinienia oraz niewielkie krwiaki na skórze, które wchłaniają się samoistnie po upływie kilku dni. Po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej należy stosować delikatne kosmetyki pielęgnacyjne, a także unikać ekspozycji na słońce oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprawy karne
Następny artykułDobra pizzeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here