woda na odchudzanie

Problem otyłości to choroba czasu współczesnych. W przeszłości otyłość była oznaką dobrobytu, dzisiaj raczej oznacza jedzenie śmieciowego jedzenia nie zawierającego żadnych wartości odżywczych. W przeszłości otyłość była czymś nie do pomyślenia dla ludzi. Wszystko było spowodowane tym, że od najmłodszych lat spędzało się cały czas wolny na dworze, bawiono się, biegano jednym słowem czas spędzało się na aktywności fizycznej.

Otyłość w historii

Nasi przodkowie, ludzie pierwotni na sprawności fizycznej opierali swoje być albo nie być. Jeśli byli zbyt słabi nie zdołali upolować zwierzyny przez co całe plemię było skazane na głód dopóki nie upolowano zwierzęta lub nie pozyskano żywności w inny sposób. Zazwyczaj kwestią pożywienia zajmowała się męska część plemienia. Dlatego też prowadzono koczowniczy tryb życia, właśnie przez zwierzęta, które stanowiły główne źródło pożywienia całej społeczności. Podążano za przemieszczającymi się stadami zwierzyny łownej, na którą potem urządzano polowania. Zbierała się grupa mężczyzn z plemienia i współpracując ze sobą próbowali upolować zwierzynę.

Bardzo często polowania kończyły się tragicznie dla niektórych uczestników, głównie z powodu, że urządzano polowania na duże zwierzęta, ponieważ jednym jeleniem nie wyżywiono by całego plemienia. Nie licząc łowiectwa ludzie pierwotni praktykowali również zbieractwo. Trudniły się tym zazwyczaj kobiety, które zostały w obozie, gdy myśliwi wyruszyli na łowy. Zbieracze poszukiwali w ściółce płodów leśnych. Zbierali różne owoce, aby urozmaicić dietę o składniki posiadające witaminy do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Poza owocami leśnymi poszukiwano ziół, które służyły do leczenia różnych przypadłości, na które zapadali członkowie plemienia. Tak początek swój wzięła medycyna. Poza pożywieniem podróżowano również w poszukiwaniu źródeł wody pitnej, aby móc uzupełniać zapasy wody pitnej. Woda na odchudzanie nie byłą wówczas popularna.

Mówiąc ogólnie odchudzanie wcale nie było popularne, ponieważ społeczeństwa nie dosięgał problem otyłości, ponieważ wszyscy ludzie byli w ciągłym ruchu oraz ciągle pracowali fizycznie, aby zapewnić plemieniu jak najlepsze warunki bytowe. Stan rzeczy nie zmienił się przez tysiące lat po zmianie trybu życia z koczowniczego na osiadły. Problem otyłości o walka z otyłością zwana odchudzaniem pojawiła się dopiero w okresie nowożytności, kiedy stopień życia ludzi na świecie ulegał wzrostowi. Fakt, że produkcja żywności stoi na bardzo wysokim poziomie tylko sprzyja rozwojowi otyłości wśród społeczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here