Rezonans magnetyczny w Lublinie

Rezonans magnetyczny jest jedną z nowoczesnych technik diagnostyki obrazowej naszego ciała. Dzięki niemu możemy nieinwazyjnie zbadać wszystkie wewnętrzne części organizmu – kości, tkanki, narządy wewnętrzne np. serce, mózg itd. Można z całą pewnością stwierdzić, że rezonans znacznie ułatwił wykrywanie chorób oraz umożliwił szeroką diagnostykę podczas jednego badania, które jest w pełni bezpieczne dla pacjenta.

Jak działa rezonans magnetyczny

Nasze ciało składa się w dużej części z wody i to właśnie jej cząsteczki są wykorzystywane do przeprowadzenia badania. Wysyłane fale zostają odbite od cząsteczek wodoru, które zmieniają swój stan i w ten sposób wysyłają informacje, które przetwarzane są przez  tomograf. Z kolei komputer tworzy obraz badanych narządów. Warto również zaznaczyć, że samo badanie trwa około 30 minut i jest w pełni bezpieczne dla każdej grupy wiekowej.

Kiedy wykorzystywany jest rezonans magnetyczny

Prawdę mówiąc rezonans magnetyczny wykorzystywany jest kiedy chcemy zbadać stan naszych wewnętrznych narządów, tkanek i także ich funkcji jeżeli dodatkowo zostanie nam podany specjalny kontrast. Dzięki temu możemy dowiedzieć się o zmianach patologicznych w układzie mięśniowym, kostnym czy krwionośnym. Dodatkowo rezonans jest bardzo przydatny podczas diagnozowania układu nerwowego – podczas podejrzenia stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera czy różnego rodzaju zaburzeń neurologicznych. Oczywiście RM jest niezbędne podczas wykrywania nowotworów, a przez to przyczynia się do szybkiej diagnostyki i bardzo zwiększa szansę na całkowity powrót do zdrowia. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że rezonans magnetyczny pozwala dotrzeć do narządów, które ciężko zbadać podczas innej diagnostyki np. przy wykonywanym USG danej części ciała.

Gdzie wykonać badanie?

Kiedy zdecydujemy się na badanie warto wybrać placówkę, w której w bardzo szybkim terminie oraz przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu będziemy mogli mieć przeprowadzony rezonans. Dlatego właśnie szukając rezonansu magnetycznego w Lublinie warto zapoznać się z ofertą Eurodiagnostic, którą możemy odnaleźć pod adresem http://www.eurodiagnostic.pl/. Firma działa na polskim rynku od wielu lat i cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród bardzo dużej liczby pacjentów. Wykonuje w Lublinie badanie rezonansem magnetycznym, który obsługiwany jest przez wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. Dodatkową zaletą jest możliwość wykonania RM poza placówką stacjonarną, a więc jeżeli ktoś nie lubi przebywać w przychodniach może skorzystać z opcji mobilnego badania, które jest ciekawą ofertą Eurodiagnostic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here