Poleasingowe maszyny dla rolnictwa

Inwestowanie w rozwój gospodarstwa rolniczego jest bardzo drogim wydatkiem, o którym „mieszczuchy” rzadko kiedy wiedzą. Sielankowe życie na wsi wiąże się z koniecznością zakupu drogich maszyn rolniczych, paliwa, paszy dla zwierząt, zatrudnieniem robotników do pracy w polu i obrządku przy zwierzętach. Nie zawsze rolnika też stać na pokrycie tych kosztów w całości. Stąd niekiedy sięga po rozwiązania alternatywne.

Maszyny z drugiej ręki

Najczęściej decyduje się wtedy po prostu na zakup sprzętu rolniczego, w tym maszyn z tak zwanej drugiej ręki. Aby mieć większą pewność co do jakości i sprawności takich sprzętów, można skorzystać z giełdy oraz aukcji internetowych, gdzie oferowane są poleasingowe maszyny rolnicze np. https://www.klaravik.pl/. Z jednej strony to oszczędność finansowa związana z taką inwestycją, z drugiej praktyczność i funkcjonalność, ponieważ oferty można przeglądać w całym kraju. Brak ograniczeń lokalnych sprawia, że rolnik może kupić potrzebny sprzęt na drugim końcu kraju wybierając ten, który mu najbardziej odpowiada a nie ten, który znajduje się w pobliżu.

Oszczędność finansowa

Kluczowym elementem decydującym o korzystaniu z aukcji maszyn rolniczych pochodzących z leasingu jest jednak oczywiście kwestia finansowa. Sprzęty używane kosztują o wiele mniej niż nowe, a różnice nierzadko mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. To ogromne kwoty, które pozostają wtedy w kieszeni rolnika i które może przeznaczyć na inne inwestycje.

W pełni sprawny sprzęt

Czy jednak zakup używanego, poleasingowego sprzętu rolniczego nie jest obarczony ryzykiem, że ten szybko się popsuje? Przede wszystkim na aukcjach wystawiane są maszyny w pełni sprawne lub wymagające niewielkich napraw, które zwykle nie mają wpływu na ich poprawne działanie. Ryzyko szybkiego zużycia się takiego sprzętu oczywiście istnieje, ale w porównaniu z kosztami zakupu nowego jest to gra warta świeczki. Ponadto trzeba zauważyć, ze poleaingowe maszyny nie są zwykle starym i bardzo zużytym sprzętem. Zdecydowana większość z nich ma zaledwie kilka lat – maksymalnie do około pięciu – co w przypadku sprzętów rolniczych nie jest wcale tak podeszłym wiekiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here