Podstawowe wyposażenie łóżeczka niemowlęcego

W sklepach z meblami i artykułami dla dzieci znajduje się bardzo dużo produktów. Aranżacje przedstawione w sklepowych witrynach mogą doprowadzić do zwrotu głowy i sprawić, że rodzice nie będą wiedzieli na co najlepiej się zdecydować. Warto wiedzieć jakie gadżety i dodatki powinny się znaleźć w łóżeczku niemowlęcym, a jakie są absolutnie zbędne. Więcej na ten temat na ewox.pl i w dalszej części artykułu.

Wyposażenie łóżeczka

To co znajdzie się w łóżeczku niemowlaka musi przede wszystkim pasować do jego potrzeb. Dziecko musi mieć zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo. Maluch spędza w swoim łóżeczku bardzo dużo czasu, dlatego to jak jest ono urządzone ma niezwykle duże znaczenie. W czasie snu organizm malucha się regeneruje, rozwija i wzrasta, dlatego musi mieć zapewnione odpowiednie warunki.

Ważnym elementem jest ochraniacz na szczebelki. Kiedy maluch zaczyna wstawać i się ruszać, pozwala on uniknąć bolesnych uderzeń i elementy łóżeczka. Ponadto takie ochraniacze to także zabezpieczenie przed chłodem. Niemniej ważny jest materac. Warto zdecydować się na materac z pianki poliuretanowej, który ma właściwości oddychające i antyalergiczne. Ważna jest też jego twardość. Materac powinien uginać się pod naciskiem i szybko wracać do swojej formy. Należy także zadbać o odpowiednie dobranie materaca do wymiarów łóżeczka.

Materac warto zabezpieczyć specjalnym ochraniaczem, który chroni przed wilgocią. Jest to bardzo przydatny element, o którym warto pamiętać. W łóżeczku nie może zabraknąć poduszki, powinna być ona jednak płaska o antyalergicznym wkładzie.

Kolejnym elementem jest prześcieradło. Najlepszym rozwiązaniem są produkty uszyte z bawełny najlepszej jakości lub z bambusa. Warto rozważyć zakup prześcieradła z gumką, aby dobrze je naprężyć. Jeżeli maluch śpi w otulaczach, specjalnych rożkach lub śpiworkach nie ma potrzeby decydować się na dodatkowe okrycie. W przeciwnym wypadku warto wybrać lekką, oddychającą pościel z wypełnieniem.

Dodatkowym gadżetem, który może być bardzo przydatny jest organizer na łóżeczko. Umożliwia on przechowywanie wszelkich potrzebnych rzeczy jak np. kosmetyki, pieluszki, chusteczki nawilżające itd. Z kolei dla dziecka niewątpliwą atrakcją są wszelkie karuzele i wiszące zabawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here