Po co sięgać po impregnat do kamienia?

0
1326

Powierzchnie kamienne są jednak podatne na działanie kwasów i niektórych środków czyszczących, dlatego wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Z pomocą przychodzi impregnat do kamienia, czyli specjalistyczny środek chroniący przed zanieczyszczeniami i plamami. Zaimpregnowana powierzchnia kamienna zachowuje swoje pierwotne piękno przez długie lata, podobnie jak i właściwości. Nie trzeba martwić się jej matowieniem ani erozją.

Sposób na zachowanie kamiennych powierzchni w nienagannym stanie

Kamień jest naturalnym materiałem, niezwykle trwałym i estetycznym. Znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie i aranżacjach wnętrz. Pomimo tego, że należy do bardzo wytrzymałych materiałów, musi być odpowiednio zabezpieczony w przypadku wykorzystania go jako ozdoby we wnętrzach. Powierzchnie kamienne prezentują się bardzo elegancko i mogą posłużyć przez długie lata pod warunkiem, że zostaną zaimpregnowane odpowiednimi środkami. Kamień naturalny wymaga sięgnięcia po konkretne, dedykowane preparaty. W przeciwnym razie szybko straci swoje pierwotne piękno i przestanie zdobić pomieszczenie. Nie mówiąc już o utracie swoich właściwości. Kamień naturalny ma to do siebie, że posiada porowatą powierzchnię i strukturę, przez co staje się nasiąkliwy, a to już prosta droga do powstawania nieestetycznych przebarwień, przenikania kurzu, niepożądanych substancji i szeregu innych zanieczyszczeń.

Czemu jeszcze służy impregnacja?

Impregnacja służy domknięciu mikroporów w kamieniu, dzięki czemu jego powierzchnia staje się gładka, wodo- i olejoodporna. Co więcej, zaimpregnowana powierzchnia kamienna przestaje przyciągać jak magnes zanieczyszczenia. Impregnat zwiększa nasycenie barw i uwydatnia rysunek kamienia. Jego powierzchnia zyskuje dodatkowo właściwości antypoślizgowe. Staje się oporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Wybierając impregnat do kamienia naturalnego, należy kierować się przede wszystkim jakością produktu i właściwym dobraniem go do powierzchni. Godne polecenia są środki impregnujące marki HMK, które można kupić na stronie https://kamchemia.pl/16-impregnaty-do-kamienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here