Jaki żwirek dla kota wybrać

Wszyscy miłośnicy kotów wiedzą, jak ważne jest zachowanie wysokiego poziomu higieny w domu. Posiadanie zwierząt domowych niesie za sobą wiele obowiązków, do których należy sprzątanie kuwety i zachowywanie w czystości jej wypełnienia. Dawniej wiele osób stosowało zwykły piasek, nie jest to jednak najlepszy sposób z uwagi na brak pochłaniania zapachów. Dlatego w sklepach można znaleźć bardziej specjalistyczne materiały do wypełnienia kuwety.

Wypełnienie kuwety piaskiem

Zwykły piasek jest najtańszym sposobem na wypełnienie kuwety przeznaczonej dla kota. Wymaga on jednak wymiany po każdym użyciu, ponadto w mieszkaniu lub domu będzie utrzymywał się niezbyt przyjemny, charakterystyczny zapach moczu. Koty lubią czystość i niezbyt chętnie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w źle utrzymanej kuwecie. Dlatego należy szukać rozwiązania pozwalającego na zachowanie wysokiego poziomu higieny przy braku konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów.

Uniwersalny żwirek silikonowy

Jednym z najlepszych materiałów stosowanych do wypełnienia kuwety jest żwirek silikonowy. Jest produkowany z krzemionki, wody i tlenu, podobnie jak saszetki z żelem absorbującym wilgoć, które są dołączane do wielu produktów odzieżowych. Żwirek silikonowy dla kota działa w podobny sposób, choć zwykle ma większe ziarna i trzeba go używać w dużo większej ilości.

Małe kulki pochłaniające płyny

Produkt ma zazwyczaj formę przezroczystych i twardych kulek, które wyróżniają się porowatą strukturą. Mogą pochłaniać około 40 razy więcej płynu, niż wynosi ich waga. Innego rodzaju żwirki dla kotów przy kontakcie z moczem potrafią się zbrylać lub rozpadać. Żwirek silikonowy działa inaczej. Ciecz jest zasysana do środka kulek, które zmieniają swoją barwę. Dzięki temu wiadomo, w którym momencie kuweta powinna być posprzątana i jaką ilość żwirku należy wymienić na nowy.

Funkcjonalność i wygoda używania

Żwirek silikonowy dla kota ma kilka dodatkowych zalet w stosunku do podobnych materiałów. Nie ulega pyleniu, dzięki czemu kot nie roznosi drobinek materiału po pomieszczeniach w domu. Nie zamienia się w mokre grudki, tak jak żwirek bentonitowy, dzięki czemu można go bardzo łatwo usunąć bez względu na wielkość i rodzaj kuwety. Żwirek silikonowy nie pozostawia mokrych śladów ani innych zabrudzeń. Ma dużą wydajność, dlatego można go kupować w małych opakowaniach, które są łatwe do transportu.

Wygoda użytkowania powoduje, że żwirek silikonowy dla kota jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt domowych. Jego koszt jest nieco wyższy niż innych produktów, ale jest od nich bardziej wydajny, a jego stosowanie nie powoduje konieczności częstego czyszczenia kuwety. Dlatego jest to produkt, który powinien być używany przez wszystkie osoby zainteresowane zapewnieniem komfortu sobie oraz swoim kocim ulubieńcom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here