pergole

Czas spędzony na tarasie można wykorzystać na różne sposoby. Jeszcze więcej możliwości daje zamontowana na miejscu pergola. O jakim rozwiązaniu mowa? W czym może pomóc?

Odpowiedź na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule. Czytaj dalej!

Czym jest pergola tarasowa?

Pergola tarasowa jest konstrukcją, tworzoną na wymiar. Najczęściej jest wykonana z metalu, ale nie jest to jedyna możliwość. Jej położenie bywa różne – niektórzy decydują się na to, żeby tylko jedną ścianą przylegała do budynku mieszkalnego, kolejni łączą ją z domem dwiema ścianami, a jeszcze inni chcą, by był to niezależny obiekt, stojący w ogrodzie.

Sama pergola może stanowić doskonale podłoże do rozrostu roślin pnących. Można ją wyposażyć w przeszklenia, rozsuwany dach czy rolety. Wszystko to sprawia, że przestrzeń, w jaką dzięki temu zamienia się zwykły taras, może służyć domownikom i ich gościom do różnych celów.

Warto podkreślić, że sama pergola pozwala na korzystanie z tarasu także przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Niestraszne są wtedy deszcz, silny wiatr czy ostre promienie słoneczne.

Przeczytaj także: https://www.majesso.pl/taras-z-pergola-dlaczego-warto/

W czym może pomóc pergola tarasowa?

Pergola tarasowa może stanowić doskonałe przedłużenie części mieszkalnej – zazwyczaj salonu, ale wcale nie trzeba się do tego ograniczać. To dodatkowa przestrzeń, otwarta na bliskość z naturą – świeże powietrze i naturalne doświetlenie. Można ją zaaranżować na wiele sposobów.

Pergola tarasowa może zamienić zwykły tras w miejsce do pracy zdalnej albo nauki. Wystarczy ustawić stolik, wygodną kanapę czy fotel i „home office” gotowy. Innym pomysłem, który da się wprowadzić w życie, jest… domowa, plenerowa siłownia. Wtedy należy wstawić na taras takie urządzenia jak orbitrek, rowerek stacjonarny albo bieżnię i po prostu zacząć ćwiczyć.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by dokładnie ten sam taras zaaranżować również w miejsce spotkań. I mowa tu zarówno o przestrzeni do zwykłych pogaduch wśród znajomych, jak i do organizacji urodzinowych przyjęć albo do wspólnego grillowania.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here